SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Lucjan Brychczy uhonorowany przez kibiców Legii. Zobacz ceremonię przed meczem z Lechem [WIDEO]

Lucjan Brychczy uhonorowany przez kibiców Legii. Zobacz ceremonię przed meczem z Lechem [WIDEO]

16.04.2016, godz. 12:30
Lucjan Brychczy, Legia Warszawa
foto: Fotomontaż SE.pl

To był poruszający moment dla wszystkich osób związanych z Legią, a przede wszystkim piłką nożną. Przed rozpoczęciem spotkania z Lechem Poznań hołd Lucjanowi Brychczemu oddali nie tylko licznie zgromadzeni kibice na trybunach, ale również piłkarze obydwu drużyn. To kolejne wydarzenie przygotowane na cześć legendy stołecznego zespołu oraz polskiego futblu. Zobaczcie WIDEO z krótkiej ceremonii.

We wtorek na stadionie Legii Warszawa odsłonięto tablicę z odlewem dłoni Lucjana Brychczego, która zawisła przy Ścianie Mistrzów, a w piątek trybuna południowa oficjalnie została nazwana na jego imieniem.

Jednak to nie był koniec uroczystości na cześć ikony stołecznego klubu oraz polskiego futbolu. Przed rozpoczęciem meczu z Lechem Poznań przy Łazienkowskiej w 31. kolejce po wyjściu obydwu drużyn oraz tradycyjnym przywitaniu, piłkarze ustawili się na środku boiska, a kapitan Legii Kuba Rzeźniczak wprowadził na murawę Lucjana Brychczego.

Zobacz: Legia Warszawa pięknie uhonorowała Lucjana Brychczego [ZDJĘCIE]

W tym momencie z trybun poniosły się gromkie oklaski, a następnie zostały zastąpione głośnymi okrzykami. "Kici" nie ukrywał wzruszenia, podziękował za owacje na stojąco, machając w stronę licznie zgromadzonych w piątkowy wieczór kibiców, pokazując palcami "eLkę". - Panie Lucjanie, szacunek zawsze zostanie - niosło się po trybunach warszawskiego obiektu. Poniżej prezentujemy materiał wideo przedstawiający to wzruszające wydarzenie.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: