SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Maciej Dąbrowski w Legii Warszawa. Kolejne wzmocnienie mistrza Polski [WIDEO]

Maciej Dąbrowski w Legii Warszawa. Kolejne wzmocnienie mistrza Polski [WIDEO]

06.08.2016, godz. 18:05
Maciej Dąbrowski
Maciej Dąbrowski foto: CYFRASPORT

Maciej Dąbrowski został zaprezentowany jako nowy zawodnik Legii Warszawa. W zeszłym sezonie środkowy obrońca występował w Zagłębiu Lubin i dobrą grą na Dolnym Śląsku zapracował sobie na transfer do stolicy. Z mistrzami Polski związał się trzyletnią umową.

O transferze 29-latka do zespołu prowadzonego przez Besnika Hasiego mówiło się od dłuższego czasu. Maciej Dąbrowski ostatnie 2,5 roku spędził w Zagłębiu Lubin, lecz to ostatni sezon był przełomowy w jego wykonaniu. To m.in. jego dobra postawa na środku defensywy przyczyniła się do zajęcia przez "Miedziowych" 3. miejsca w Ekstraklasie dającą grę w eliminacjach Ligi Europy, a sam zawodnik zwrócił na siebie uwagę właśnie obecnych mistrzów Polski. - W Legii chciałbym się jeszcze rozwinąć piłkarsko i traktuję grę w tym klubie jako duże wyzwanie, któremu chcę podołać. Wierzę, że to Legia będzie przed Zagłębiem i wszystkim zespołami w lidze, a ja przechodzę do niej po to, żeby w tym pomóc. Cieszę się, że zostałem doceniony przez Legię, bo ciężko na to pracowałem przez wszystkie lata kariery - mówił kilka dni temu w rozmowie z "Super Expressem".

Dąbrowski zagrał jeszcze w przegranym przez ekipę Piotra Stokowca dwumeczu z Soenderjyske w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy, a następnie związał się trzyletnią umową ze stołeczną drużyną, gdzie będzie występował z numerem 5 na plecach.  Kwota transferu wyniosła 300 tysięcy euro, ponieważ taka była klauzula odstępnego zawarta w kontrakcie.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: