SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Manuel Arboleda: Wracam do Polski jako agent! [EXCLUSIVE SE]

Manuel Arboleda: Wracam do Polski jako agent! [EXCLUSIVE SE]

08.07.2016, godz. 07:41
Wracam do Polski jako agent
Manuel Arboleda foto: Super Express

Manuel Arboleda (37 l.) nie zapomina o Polsce. Były piłkarz Zagłębia Lubin i Lecha Poznań oglądał w ojczystej Kolumbii mecze Biało-Czerwonych na Euro, a już wkrótce chce się pojawiać w naszym kraju jako menedżer. "Maniek", razem z Juanem Carlosem Restrepo, ojczymem Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt, kupił klub w Kolumbii i zamierza podsyłać polskim klubom zdolnych Latynosów.

"Super Express": - Na czym dokładnie polega twoja współpraca z rodziną gwiazdy Realu?

Manuel Arboleda: - Kupiliśmy niedawno drugoligowy klub kolumbijski Tolima Real. Rodzina Jamesa Rodrigueza ma w nim 60 proc. udziałów, a ja z moimi wspólnikami - 40 proc. Plan jest taki, aby rozwinąć klub, ściągać do niego zdolnych piłkarzy z całej Ameryki Południowej, a następnie przenosić ich do Europy. Ze strony rodziny Jamesa wszystkim zarządza jego tata Juan Carlos Restrepo.

- To nie jest biologiczny ojciec Jamesa, prawda?

- To ojczym, ale to jego James uznaje za swojego tatę, bo to Juan Carlos wychowywał go od trzeciego roku życia i zaprowadzał na treningi. Teraz Juan Carlos ma dobre relacje z potężnym Jorge Mendesem, menedżerem nie tylko Jamesa, ale też Cristiano Ronaldo. Rodzina Rodrigueza nie ma jednak nic przeciwko wydeptywaniu nowych ścieżek. I taką, ze względu na moje doświadczenie, ma być właśnie Polska.

- A masz już konkretnych piłkarzy, których chciałbyś polecić w Polsce?

- Mam i chciałbym ruszyć z tym projektem jeszcze w trakcie letniego okienka transferowego. Powiem wprost: biorę na siebie praktycznie wszystko - koszt biletów lotniczych i pobytu moich graczy. Polski klub dałby tylko możliwości treningów, po których zadecydowałby, czy jest zainteresowany. Wiadomo, że ze względu na moją karierę mam kontakty z Lechem, ale jestem też otwarty na inne polskie kluby. Z każdym zainteresowanym warto rozmawiać.

- A grę Polski na Euro oglądałeś?

- Oczywiście! Super to wyglądało. Bardzo się emocjonowałem, bo znam wielu tych graczy! Z Lewandowskim grałem w Lechu, a Fabiańskiemu strzeliłem na Legii gola, który pomógł Zagłębiu Lubin zdobyć mistrzostwo Polski. No, ale prawdziwą rewelacją turnieju był Pazdan. Ten chłopak grał niesamowicie.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: