Marcin Robak, Lech Poznań

Autor: Wojciech Klepka / CYFRA SPORT

Marcin Robak wypunktował Śląsk Wrocław. Lech Poznań zrównał się punktami z Legią

2016-11-20 23:09

Lech Poznań pokonał Śląsk Wrocław 3:0 w ostatnim niedzielnym meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwa gole dla "Kolejorza" strzelił wprowadzony po przerwie Marcin Robak. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom awansować na piąte miejsce, dzięki czemu zrównali się punktami z Legią.

Spotkanie przy Bułgarskiej zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ obydwie drużyny w dwóch poprzednich kolejkach zgarnęły komplet punktów, więc piłkarze Lecha i Śląska chcieli podtrzymać dobrą passę. Mecz miał również spore znaczenie dla Mariusza Rumaka, który w przeszłości pracował na chwałę "Kolejorza". Jednak to jego była drużyna zaczęła znacznie lepiej tę rywalizację i po niespełna 15. minutach wyszła na prowadzenie. Darko Jevtić, który miał bardzo dużo miejsca w polu karnym zdecydował się na płaski strzał 14. metrów i pokonał Lubosa Kamenara. Szybko strzelony gol sprawił, że mecz stał się jeszcze bardziej atrakcyjny, ponieważ goście musieli ruszyć do odrabiania strat. Najlepszą okazję do wyrówniania jeszcze w pierwszej połowie miał Japończyk Ryota Morioka, ale jego strzał głową z 6. metrów nie mógł zaskoczyć Matusa Putnocky'ego.

W drugiej połowie Nenad Bjelica zdecydował się na wpuszczenie Mariusza Robaka, który zmienił Dawida Kownackiego. Ten ruch okazał się strzałem w "dziesiątkę", ponieważ doświadczony napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i mecz zakończył się zwycięstwem Lecha 3:0. Taki wynik sprawia, że drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrała trzeci raz z rzędu i awansowała na piąte miejsce. W tabeli LOTTO Ekstraklasy zrównała się punktami z odwiecznym rywalem Legią Warszawa - mają po 25 "oczek". Natomiast Śląsk Wrocław jest ósmy.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

1:0 - Darko Jevtić 16'
2:0 - Marcin Robak 66'
3:0 - Marcin Robak (k.) 74'

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar, Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Maciej Makuszewski, Darko Jevtić (78' Kamil Jóźwiak), Radosław Majewski (75' Abdul Aziz Tetteh), Dawid Kownacki (62' Marcin Robak)

Śląsk Wrocław: Lubos Kamenar - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Augusto, Adam Kokoszka, Sito Riera, Łukasz Madej (83' Bence Mervo), Ryota Morioka (80' Ostoja Stjepanović), Alvarinho, Kamil Biliński (55' Mariusz Idzik)

Żółte kartki: Jan Bednarek (Lech Poznań) oraz Kamil Biliński (Śląsk Wrocław)