SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Marek Citko powiedział dość i opuścił Wisłę Kraków

Marek Citko powiedział dość i opuścił Wisłę Kraków

19.08.2016, godz. 11:54
Marek Citko
foto: CYFRA SPORT

Wygląda na to, że Marek Citko nie za bardzo wiedział na co pisał się, przejmując wraz z Jakubem Meresińskim Wisłę Kraków. Widząc atmosferę wokół klubu były reprezentant Polski postanowił wycofać się z pracy w Grodzie Kraka i wydać specjalne oświadczenie. Napisał w nim, że nie zamierza być parasolem ochronnym dla właściciela spółki projekt-gmina.pl.

Gdy Bogusław Cupiał ogłosił, że chce sprzedać Wisłę Kraków, błyskawicznie zgłosili się do niego Jakub Meresiński i Marek Citko. Wcześniej obaj panowie zainteresowani byli kupnem Korony Kielce, ale radni stolicy województwa świętokrzyskiego nie zgodzili się na transakcję, ponieważ o pierwszym z nich niewiele było wiadomo. Po przejęciu Wisły okazało się, że Meresiński jest skazany prawomocnym wyrokiem za podrobienie świadectwa maturalnego oraz grozi mu 10 lat więzienia za wyłudzanie podatku VAT.

W czwartek Citko poinformował, że w związku z niejasnymi interesami nowego właściciela krakowskiego klubu, wycofuje się z pracy w Małopolsce. Były reprezentant Polski miał być odpowiedzialny za rozwój sportowy "Białej Gwiazdy". "Jest mi bardzo przykro, że zostałem wielokrotnie wprowadzony w błąd przez pana Jakuba Meresińskiego i nie chcę być łączony z jego działalnością (...). Z zamiarem powyższej decyzji nosiłem się od dawna, a zwłoka wynika z faktu, że szukałem rozwiązania sytuacji – takiego, które byłoby korzystne dla przyszłości zasłużonego klubu i zapewniło mu przetrwanie w naprawdę trudnym momencie. Zdarzenia, których jednak byłem świadkiem sprawiają, że nie mogę dłużej firmować działalności pana Meresińskiego i być dla niego parasolem ochronnym" - napisał w specjalnym oświadczeniu, opublikowanym na portalu weszlo.com.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: