SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Mariusz Rumak rozstał się ze Śląskiem Wrocław. Kolejna zmiana trenera w Ekstraklasie

Mariusz Rumak rozstał się ze Śląskiem Wrocław. Kolejna zmiana trenera w Ekstraklasie

19.12.2016, godz. 16:16
Mariusz Rumak utrzymał wrocławian w lidze
foto: CYFRASPORT

Kolejna zmiana na stanowisku szkoleniowca w LOTTO Ekstraklasie. Śląsk Wrocław oficjalnie poifnormował, że Mariusz Rumak nie będzie dłużej trenerem pierwszego zespołu. Z oświadczenia wynika, że umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Nie jest jeszcze znane nazwisko następcy.

Mariusz Rumak został trenerem Śląska Wrocław 9 marca tego roku i miał odmienić drużynę, która prezentowała się bardzo słabo. W fazie finałowej poprzedniego sezonu jego zespół grał naprawdę ładnie i skutecznie, co pozwalało kibicom mieć nadzieję, że nowe rozgrywki będą na wrocławian dużo lepsze. Niestety nic z tych rzeczy. Po 20 kolejkach Śląsk ma 22 punkty i zajmuje 12. miejsce, a ostatnia porażka 0:2 z Arką Gdynia najwyraźniej przelała czarę goryczy.

Po spotkaniu dziennikarze zapytali Rumaka o jego przyszłość, ale ten przyznał, że nie wiadomo mu nic na temat ewentualnego odejścia z klubu. Teraz jednak tajemnica się rozwiązała. Na oficjalnej stronie internetowej Śląska pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że dotychczasowy trener żegna się z wrocławską drużyną.

- Informujemy, że umowa trenera pierwszego zespołu Mariusza Rumaka została dzisiaj rozwiązana za porozumieniem stron. Szkoleniowiec pracę w WKS-ie rozpoczął 9 marca. Prowadził wrocławian łącznie w 33 spotkaniach. Informacja o obsadzie stanowiska trenera pierwszej drużyny Śląska zostanie podana w osobnym komunikacie. Trenerowi Rumakowi życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej - czytamy w oświadczeniu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: