SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Mariusz Stępiński piłkarzem FC Nantes. Wreszcie koniec transferowego zamieszania

Mariusz Stępiński piłkarzem FC Nantes. Wreszcie koniec transferowego zamieszania

29.08.2016, godz. 20:43
Mariusz Stępiński, Ruch Chorzów
foto: EAST NEWS

Mariusz Stępiński został piłkarzem FC Nantes. Były już piłkarz Ruchu Chorzów we Francji przebywał już od zeszłego tygodnia, ale działacze ze Śląska dość niespiesznie zastanawiali się nad ofertą za młody talent. Ostatecznie w poniedziałek została ona przyjęta i "Stępel" może zadebiutować w nowym klubie po przerwie na mecze międzynarodowe.

Mariusz Stępiński opuścił Ruch Chorzów jako gwiazda Ekstraklasy. Po tym jak rok temu trafił na Cichą z niemieckiego 1.FC Nurnberg, przeżył prawdziwe piłkarskie odrodzenie. W sezonie 2015/16 strzelił szesnaście goli. Dobrą formę "Stępla" zauważył Adam Nawałka, który zabrał napastnika na Euro 2016. Na starcie obecnych rozgrywek w barwach "Niebieskich" wciąż nie zawodził. Stępiński w pięciu kolejkach trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Łącznie w barwach Ruchu Chorzów Mariusz Stępiński zagrał czterdzieści dwa mecze. Zdobył w nich osiemnaście bramek. Teraz swoich sił spróbuje w Ligue 1. Z FC Nantes związał się czteroletnim kontraktem. "Kanarki" to ośmiokrotny mistrz Francji, trzykrotny zdobywca krajowego Pucharu. W sezonie 2015/16 Nantes zajęło 14. miejsce w lidze.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: