SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Marzena Sarapata nowym prezesem Wisły Kraków. Kim jest?

Marzena Sarapata nowym prezesem Wisły Kraków. Kim jest?

26.08.2016, godz. 13:06
Piłka Ekstraklasa
Piłka Ekstraklasa foto: EAST NEWS

Marzena Sarapata została wybrana nowym prezesem Wisły Kraków. Od dłuższego czasu jest związana z Towarzystwem Sportowym Wisła, które odkupiło klub od Jakuba Meresińskiego. Kim jest Marzena Sarapata? Kto jej pomoże w prowadzeniu klubu?

Przede wszystkim, jest pierwszą kobietą na najwyższym stanowisku w Wiśle Kraków. Do zarządu klubu wszedł również Daniel Gołda, który ma przeszłość w ekipie z Krakowa. Pracował w dziale sportowym.
Jeśli chodzi o Marzenę Sarapatę, to od kwietnia 2015 roku jest członkiem zarządu TS Wisły - obecnie nowego właściciela "Białej Gwiazdy". Z wykształcenia jest radcą prawnym. Ponadto ukończyła studia z zakresu Zarządzania Organizacjami Sportowymi. Wiedza z tej dziedziny zapewne okaże się pomocna w prowadzeniu Wisły Kraków. Wszystkie dyplomy uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada także tytuł menedżera sportu, który jest nadawany przez Ministra Sportu.
- Są to ludzie odpowiedzialni. To z wykształcenia prawnicy, a pani Marzena jest dodatkowo menedżerem sportu. Zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką wzięli na swoje barki. My im ufamy. To najlepszy wybór, jaki mógł być - mówił o Sarapacie i Gołdzie członek rady nadzorczej Wisły SA, Robert Szymański.

Przypomnijmy, że Towarzystwo Sportowe Wisła odkupiło "Białą Gwiazdę" od spółki Jakuba Meresińskiego. Młody biznesmen przejął klub od Bogusława Cupiała, ale szybko musiał go oddać. Nie dość, że nie miał pieniędzy na zarządzanie drużyną, to jeszcze jest ścigany przez sąd za działania niezgodne z prawem, chociażby za oszukiwanie skarbówki.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: