SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Michał Kucharczyk po operacji. Uśmiech nie znika z jego twarzy [ZDJĘCIA]

Michał Kucharczyk po operacji. Uśmiech nie znika z jego twarzy [ZDJĘCIA]

30.05.2017, godz. 19:10
Michał Kucharczyk
Michał Kucharczyk cieszy się po zdobyciu bramki w meczu Legia Warszawa-Lech Poznań 2-0 foto: CYFRASPORT

Michał Kucharczyk został dziś poddany specjalistycznemu zabiegowi, który miał poprawić stan jego kolana. Piłkarz Legii nabawił się urazu więzadeł i nasilające się w ostatnich tygodniach bóle uniemożliwiały mu grę na boisku. "Kuchy King" po operacji uśmiechał się już od ucha do ucha, a więc można przypuszczać, że wszystko poszło zgodnie z planem i powrót na boisko nastąpi bardzo szybko.

Kontuzji więzadeł w kolanie Kucharczyk nabawił się podczas ostatniego meczu sezonu zasadniczego z Cracovią. Uraz odezwał się po spotkaniu z Lechem Poznań, w którym "Kuchy" ustalił wynik na 2:0 dla Legii. Sztab medyczny "Wojskowych" zadecydował, że konieczny będzie specjalistyczny zabieg. Tak piłkarz wyglądał jeszcze przed pojawieniem się na sali operacyjnej.

Według lekarza lidera polskiej ekstraklasy, Macieja Tabiszewskiego, czynności medyczne zakończyły się pomyślnie i Kucharczyk powinien zacząć odzyskiwać pełną sprawność w kolanie. Powrót na boisko przewidywany jest na lipiec. W rehabilitacji na pewno pomoże pozytywne nastawienie skrzydłowego Legii. Ten tryskał humorem już kilka minut po zakończeniu zabiegu.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: