SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Michał Probierz: Jagiellonia Białystok ma być jak Adam Małysz

Michał Probierz: Jagiellonia Białystok ma być jak Adam Małysz

08.03.2017, godz. 02:00
Michał Probierz
Michał Probierz foto: CYFRASPORT

W niedzielę Michał Probierz (45 l.) po raz trzysetny wystąpił jako trener w Ekstraklasie. Piłkarze Jagiellonii godnie uczcili to święto i pokonali Śląsk Wrocław 4:1. - Jubileusz jubileuszem, ale najważniejsze, że zdołaliśmy odwrócić wynik. To niesamowicie wpłynie na morale tych chłopaków - cieszy się szkoleniowiec.

"Super Express": - Ten mecz ze Śląskiem znajdzie się wśród najbardziej udanych spośród trzystu, w których wystąpił pan w roli trenera?

Michał Probierz: - Wierzę, że najlepsze spotkania dopiero przede mną. Nie ma ważnych i mniej ważnych zwycięstw, podobnie z porażkami. Każda boli tak samo.

- Jak pan uczcił jubileusz?

- Posiedzieliśmy z właścicielami Jagiellonii. Było grzecznie i bardzo sympatycznie.

- Jagiellonia gra na wyjazdach znacznie gorzej niż w Białymstoku. Dlaczego?

- Nie uważam, żebyśmy zawodzili na obcych stadionach. Tak się złożyło, że w tym roku graliśmy z Lechią (0:3) i z Wisłą (1:3), które na własnym boisku grają bardzo dobrze. A w obu tych spotkaniach byliśmy mocno osłabieni. Dlatego ocena Jagi tylko przez te dwa mecze byłaby mocno niesprawiedliwa. Zapewniam - potrafimy wygrywać na wyjeździe.

- Do czołówki dołączył Lech Poznań, który w tej rundzie wszystko wygrywa. Może być czarnym koniem w walce o mistrzostwo?

- Jakim czarnym koniem?! Lech ma taki skład, że jest jednym z głównych faworytów do wygrania ligi.

- Podobnie jak Jagiellonia?

- Na fali sukcesów naszych skoczków powiem, że chcemy być jak kiedyś Adam Małysz, który koncentrował się tylko na najbliższym skoku. Jaga chce wygrywać w każdym kolejnym meczu.

- W meczu ze Śląskiem w pana drużynie zadebiutował Cillian Sheridan. Irlandczyka zimą proponowano Legii, która wolała Tomasa Necida. W Warszawie się pomylili?

- Decyzje Legii to jej sprawa. Debiut Cilliana oceniam pozytywnie. Pokazał, że ma możliwości i pomoże drużynie. Wszystko zależy od tego, jak szybko się zaadoptuje, ale jest pozytywnie nastawiony, szatnia przyjęła go dobrze, więc nie powinien mieć problemu.

- Sheridan jest lepszy od Necida?

- O nie! W słowne gierki nie dam się wciągnąć! Wszystko okaże się na boisku.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: