SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Miroslav Radović: Nie robimy dramatu, ale musimy od siebie wymagać

Miroslav Radović: Nie robimy dramatu, ale musimy od siebie wymagać

01.05.2017, godz. 09:14
Legia - Wisła Kraków
foto:

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Wisłą Kraków i skomplikowała sobie sytuację w tabeli Ekstraklasy. By obronić mistrzostwo już nie wystarczy, że stołeczni wygrają wszystkie mecze do końca. Muszą liczyć na potknięcia rywali. – Takie na pewno będą, ale i my musimy wymagać od siebie więcej – powiedział kapitan Legii Miroslav Radović (33 l.)

"Super Express": - Wisła sprawiła wam więcej problemów niż się spodziewaliście?
Miroslav Radović: - Nie, wiedzieliśmy że przyjedzie do Warszawy nas „ugryźć” i to im się udało. Wisła pod względem umiejętności piłkarskich jest wg mnie w pierwszej czwórce ligi. To dobry zespół, potrafią grać przeciwko silniejszym. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach Wisła będzie grała tak jak z Legią.

- Od początku roku z sześciu meczów przed własną publicznością wygraliście tylko dwa. Ściany nie pomagają?
- Trzeba koniecznie przeanalizować co jest nie tak, bo wyraźnie mamy problem gdy gramy w Warszawie. Do tego rzadko kiedy pierwsi strzelamy bramkę. Trzeba to naprawić.

- To kwestia zaangażowania?
- Każdy powinien wymagać od siebie więcej, ode mnie zaczynając, ale dotyczy to też reszty drużyny. Pierwsza połowa z Wisłą nie była dobra, później się to poprawiło, ale to nie starczyło do wygranej.

- Obrona mistrzostwa oddala się?
- Sami sobie skomplikowaliśmy sytuację, ale nie robimy z tego dramatu. Na szczęście, jest jeszcze sporo meczów i na pewno ta czołówka będzie traciła punkty. Jeśli myślimy o obronie mistrzostwa musimy wszystkie mecze wygrać.

- To możliwe?
- Jedziemy teraz do Szczecina po wygraną, później mamy dwa mecze u siebie i dopiero wtedy będzie można wyciągać jakieś wnioski. Teraz jest na to za wcześnie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: