SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Miroslav Radović: Przez ostatnie 10 minut meczu Jagi straciłem kilka lat życia

Miroslav Radović: Przez ostatnie 10 minut meczu Jagi straciłem kilka lat życia

05.06.2017, godz. 06:39
Miroslav Radović, Legia - Wisła
foto: CYFRA SPORT

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali z Lechią Gdańsk 0:0 i obronili tytuł mistrzów Polski. Zanim drużyna z Łazienkowskiej rozpoczęła fetę z okazji wygrania ligi , przeżyła 10 minut niepewności, bo o tyle został przedłużony mecz w Białymstoku, gdzie rywalizująca z legionistami Jagiellonia w spotkaniu z Lechem od stanu 0:2 doprowadziła do 2:2 i była o krok od bramki dającej jej zwycięstwo i mistrzostwo. – Nigdy nie straciłem tyle nerwów, co czekając na koniec meczu na Podlasiu – kręcił głową kapitan stołecznej ekipy Miroslav Radović (33 l.).

Super Express: - To był jeden z najtrudniejszych sezonów dla Legii…

Miroslav Radović: - Przede wszystkim był wyjątkowy dla mnie, bo nieco później dołączyłem do zespołu i myślę, że pomogłem drużynie. Pokazaliśmy, że umiemy nie tylko uciekać rywalom, ale i ich skutecznie gonić. Dlatego to trofeum smakuje wybornie.

- Co było kluczowym momentem rozgrywek, w którym uwierzyliście, że możecie dogonić liderów tabeli?

- Przyjście Jacka Magiery. Cały czas utwierdzał nas w przekonaniu, że dobrze wykonujemy swoją pracę i osiągniemy cel, jakim od początku było mistrzostwo. Przed meczem z Lechią zrobił nam odprawę, której nie zapomnę do końca życia. Wiele przeżyłem w piłce, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale mówił o nas, naszych rodzinach. Kiedy się tego słuchało człowiek miał ciarki na plecach…

- Dużo nerwów straciliście czekając na zakończenie spotkania w Białymstoku?

- Te dziesięć minut kosztowało mnie kilka lat życia. Nie zdziwię się, jeśli jutro rano zobaczę, że przybyło mi siwych włosów ( śmiech).

- W trakcie meczu znaliście wynik Jagiellonii?

- Kiedy schodziliśmy na przerwę, dowiedzieliśmy się, że Lech wygrywa 2:0. Potem w końcówce z ławki słyszeliśmy żeby atakować, bo w Białymstoku jest remis 2:2. Trochę szkoda mi Lechii, bo zasłużyła na puchary.

- Największą gwiazdą Legii był Vadis Odjidja-Ofoe. A kto zdaniem kapitana za służył na miano cichego bohatera drużyny?

- Cały zespół. Vadis szczególnie w drugiej części sezonu był w niesamowitej formie. Poza tym Arek Malarz trzymał bardzo wysoki poziom. No i obrona! Za trenera Magiery traciliśmy bardzo mało bramek. Nie można zapomnieć też Beresia, Niko i Prijo, bo to mistrzostwo to też ich sukces i ich zasługa.

- Zatem warto było wrócić do Legii…

- Na pewno! Biorąc pod uwagę gdzie zacząłem, miałem umowę z Partizanem , potem rozmowy z Legią potoczyły się bardzo szybko i jestem szczęśliwy, że wróciłem do domu. Ten tytuł smakuje wyjątkowo, również z tego powodu, że w końcówce sezonu grałem z kontuzją kolana, na zastrzykach. Ale zaciskałem zęby i wychodziłem na boisko żeby nie zostawić chłopaków.

- Zostajesz w Warszawie?

- Oczywiście! No, chyba że zadzwoni Real Madryt…

Rozmawiali Piotr Dobrowolski, Mateusz Fudala

autor: Rozmawiali Piotr Dobrowolski i Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: