SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Mistrz i wicemistrz walczą o reprezentanta Polski. Co zrobi Krzysztof Mączyński?

Mistrz i wicemistrz walczą o reprezentanta Polski. Co zrobi Krzysztof Mączyński?

22.06.2017, godz. 09:28
Krzysztof Mączyński, Wisła Kraków
foto: EAST NEWS

Krzysztof Mączyński to jeden z najlepszych piłkarzy polskiej Ekstraklasy. Pomocnik wybił się w dużej mierze dzięki Adamowi Nawałce. Selekcjoner naszej reprezentacji zaufał 30-latkowi i konsekwentnie na niego stawiał. "Mąka" nabrał szlifów i stał się celem transferowym wielu klubów. Najprawdopodobniej zostanie w Polsce - walczą o niego Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok.

Krzysztof Mączyński obecnie występuje w Wiśle Kraków. Przy Reymonta ma kontrakt ważny jeszcze przez rok. Działacze "Białej Gwiazdy" zdają sobie jednak sprawę, że reprezentanta Polski ciężko będzie zatrzymać, a w tym momencie wybija ostatni dzwonek, by sprzedać go za zadowalającą kwotę. Zamierzają więc rozpatrzyć każdą propozycję, a jest ich coraz więcej. Jeśli 30-latek odszedłby z krakowskiego zespołu, to byłby już siódmym zawodnikiem, który tego lata pożegnałby się z Wisłą.

Kolejny autor sukcesu odchodzi. Konstantin Vassiljev pożegnał się z Jagiellonią

Według "Przeglądu Sportowego" zawodnik, który na dobre zadomowił się w reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę, zostanie w kraju. Zażartą walkę o usługi piłkarza toczą mistrz i wicemistrz kraju. Legia Warszawa jest już podobno w zaawansowanym stadium negocjacji i wydaje się być faworytem w wyścigu o Mączyńskiego. Jaga nie zamierza jednak odpuścić, a sam zainteresowany jeszcze w tym tygodniu podejmie decyzję o swojej przyszłości.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: