SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Krzysztof Mączyński w Warszawie zarobi krocie. Legia musiała sypnąć groszem

Krzysztof Mączyński w Warszawie zarobi krocie. Legia musiała sypnąć groszem

08.07.2017, godz. 08:09
Krzysztof Mączyński, Legia Warszawa
Krzysztof Mączyński z koszulką Legii Warszawa foto:

Krzysztof Mączyński (30 l.), który właśnie podpisał kontrakt z Legią, będzie jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy mistrza Polski i całej Ekstraklasy. Z naszych informacji wynika, że reprezentant Polski zainkasuje około 150 tys. zł miesięcznie. Ma też szansę na duże bonusy.

Mączyński, w bardzo burzliwej atmosferze, podsycanej jeszcze przez fanów Wisły, przeniósł się do Warszawy, co mu się opłacało i dosłownie, i w przenośni. Z mistrzem Polski ulubieniec Adama Nawałki ma szansę powalczyć w europejskich pucharach (w trakcie kariery nie zagrał w pucharach jeszcze ani jednego meczu!), a poza tym dostał o wiele wyższy kontrakt, niż miał w Wiśle.

Zobacz: Wiceprezes Lecha Poznań: Połowę pieniędzy za Bednarka już wydaliśmy

Wprawdzie Biała Gwiazda chciała go zatrzymać i zaoferowała podwyżkę, ale z tego, co usłyszeliśmy, to była "mizerna propozycja". O wiele lepszą złożył klub z Białegostoku. Jagiellonia była gotowa płacić reprezentantowi Polski około 100 tys. zł. miesięcznie, ale "Mąka" ostatecznie wybrał Legię. Wprawdzie na klubowej liście płac nie będzie liderem (więcej zarabiają na przykład Artur Jędrzejczyk i Vadis Odjidja-Ofoe - po ponad 200 tys. zł na miesiąc), ale 150 tys. zł sytuuje Mączyńskiego w legijnej, a co za tym idzie ligowej czołówce.

Nowy legionista ma też szansę na duże bonusy. Mistrzostwo Polski i awans do Ligi Mistrzów wyceniane są w Warszawie po około 200 tys. zł na głowę dla podstawowego piłkarza. A roli rezerwowego Mączyński raczej nie zakłada.

Źródło: X-NEWS
autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: