Zagłębie Lubin

Autor: CYFRASPORT Zagłębie Lubin

Niespodzianka w Białymstoku. Zagłębie Lubin pokonało Jagiellonię

2015-08-02 20:57

Jagiellonia Białystok zaczęła płacić frycowe za grę w Lidze Europy i za pozbycie się Patryka Tuszyńskiego oraz Niki Dzalamidze. Podopieczni Michała Probierza w meczu 3. kolejki Ekstraklasy niespodziewanie przegrali na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1:2.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Już w 12. minucie po bardzo ładnej akcji, gola szczupakiem zdobył Maciej Gajos. W tym momencie zawodnik Jagiellonii nie przypuszczał, że w tym meczu będzie mu dane przełknąć sporo goryczy. Po zmianie stron goście w dwie minuty wyszli na prowadzenie, po trafieniach Michala Papadopulosa i Adriana Rakowskiego. Gajos miał szansę doprowadzić do wyrównania, ale fatalnie wykonał rzut karny, strzelając bardzo wysoko nad poprzeczką.

Śląsk - Termalica: Śląsk w końcu wygrał, beniaminek nadal bez punktów

Zagłębie odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie i z czterema punktami na koncie znalazło się w tabeli przed Jagiellonią, która ma na koncie wygraną i dwie porażki.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
Bramki: Maciej Gajos (12) - Michal Papadopulos (63), Adrian Rakowski (65)

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Igors Tarasovs, Sebastian Madera, Piotr Tomasik - Taras Romanczuk, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski (76. Karol Świderski), Konstantin Vassiljev (55. Piotr Grzelczak), Maciej Gajos - Łukasz Sekulski (68. Jacek Góralski).

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra - Krzysztof Janus, Łukasz Piątek (61. Jan Vlasko), Jakub Tosik, Adrian Rakowski (86. Damian Zbozień), Łukasz Janoszka (80. Arkadiusz Woźniak) - Michal Papadopulos

Żółte kartki: Tomasik, Drągowski - Rakowski, Papadopulos, Jach