SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Nowa jakość w ataku Legii? Nigeryjczyk ma zastąpić sprzedanych napastników

Nowa jakość w ataku Legii? Nigeryjczyk ma zastąpić sprzedanych napastników

29.12.2016, godz. 09:43
Daniel Chima Chukwu
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa żegna się z Nemanją Nikoliciem i Aleksandarem Prijoviciem, ale już szuka nowych napastników. Według portalu "Weszło.com" na transferowy radar mistrzów Polski trafił Nigeryjczyk Daniel Chima Chukwu. Kim jest i dlaczego może się okazać świetnym wzmocnieniem dla Legii?

Najwięksi kibice Legii Warszawa z pewnością pamiętają napastnika Moldek FK. To właśnie on trzy lata temu napędzał ofensywę drużyny rywalizującej z Legią o awans do Ligi Mistrzów. Przez pięć lat występował dla norweskiego klubu, później trafił do Chin, a już 4 stycznia wróci z nich z wolną kartą. Jak podaje "Weszło.com" Daniel Chima Chukwu przyleci do... Warszawy, aby omówić szczegóły i warunki kontraktu z "Wojskowymi"!

Zawodnik to niewątpliwie wielki talent. Jest silny, dynamiczny, skoczny, i co najważniejsze - obunożny. Przypomijmy, że po transferze Nemanji Nikolicia stołeczna drużyna potrzebuje uzupełnienia ofensywnych braków. Chukwu wydaje się idealnym rozwiązaniem - to uzdolniony środkowy napastnik, czyli zawodnik, którego Legia potrzebuje do walki w Lidze Europy, oraz w rywalizacji o Mistrzostwo Polski.

Już kilka lat temu władze Legii widziały go u siebie, lecz kwota, jaką proponował norweski klub była stanowczo za wysoka na ówczesny budżet "Wojskowych". Teraz sprawy mają się inaczej, a młody Nigeryjczyk jest coraz bliżej występów w Legii.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: