SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Nowy właściciel Arki Gdynia. Klubem będzie rządził... 20-latek!

Nowy właściciel Arki Gdynia. Klubem będzie rządził... 20-latek!

04.07.2017, godz. 10:49
Arka Gdynia
Arka Gdynia foto: CYFRA SPORT

Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 na polskich boiskach, w Arce Gdynie nastąpiły bardzo istotne zmiany. Dominik Midak zakupił 60 procent udziałów w klubie z Pomorza i to on zostanie nowym właścicielem klubu. 20-letni biznesmen, nad którego karierą czuwa ojciec, nie planuje jednak rewolucji.

Nowy właściciel Arki Gdynia to syn biznesmena Włodzimierza Midaka, związanego z firmą Pro Eko Natura, która zajmuje się gospodarowaniem odpadami i recyklingiem. Ponadto Midak senior zaangażował się w projekt modernizacji portu helskiego, z którego chce uczynić turystyczną atrakcję. Wcześniej rodzina Midaków działała w klubie KS Ożarowianka. Dominik, dzisiejszy właściciel Arki, był zawodnikiem piłkarskiej sekcji tego klubu, który brał udział w rozgrywkach IV ligi województwa mazowieckiego, grupy północnej.

W klubie, który dzięki Pucharowi Polski zagra w eliminacjach do Ligi Europy, nie zapowiada się jednak rewolucja. Swoje posady mają zachować zarówno prezes Arki Wojciech Pertkiewicz, jaki i trener pierwszego zespołu Leszek Ojrzyński. Może to znak, że rządy 20-letniego Midaka nie będą rządami twardej ręki? Warto jednak pamiętać, że biznesmen jest właścicielem 60 procent udziałów w klubie, a więc zdecydowanej większości. Co ta właścicielska zmiana oznacza dla Arki - przekonamy się w następnych miesiącach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: