SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Nowy właściciel Wisły Kraków ruszył na wojnę! Zaatakował na Twitterze Zbigniewa Bońka!

Nowy właściciel Wisły Kraków ruszył na wojnę! Zaatakował na Twitterze Zbigniewa Bońka!

06.08.2016, godz. 13:40
meresiński.
foto: Super Express

Jakub Meresiński nie lubi chyba pozostawać w ukryciu. Jego strategia - jak już bawić się w szefa piłkarskiego klubu, to na całego. Nowy właściciel Wisły Kraków zaatakował bowiem na Twitterze Zbigniewa Bońka. Oskarżył prezesa PZPN między innymi o... kontakty z mafią i wyprowadzanie kasy do rajów podatkowych! Będzie wojna totalna?

Wokół Meresińskiego jest ostatnio bardzo głośno. Najpierw zakup Wisły Kraków - po latach rządów Bogusława Cupiała na Reymonta - a zaraz potem akt oskarżenia ze strony prokuratury, która zarzuca 30-latkowi wyłudzanie podatku VAT, pranie brudnych pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sam zainteresowany odciął się od wszystkiego, w oficjalnym oświadczeniu dodał, że wciąż jest niewinny, ale smród pozostał. Tym bardziej, że właściciel Białej Gwiazdy wciąż nie potrafi wyjaśnić, skąd w tak młodym wieku wziął tyle kasy, że stać go było na kupno klubu Ekstraklasy. "Jeżeli ktoś ma 30 lat i nie umie odpowiedzić skąd ma kasę i dlaczego jest bogaty to sprawa śmierdzi na odleglość. Tyle w temacie!" - to stanowisko Zbigniewa Bońka.

Bońka, który po krótkim wpisie wylądował prawdopodobnie na czarnej liście Meresińskiego. A ten w dyplomację bawić się chyba nie lubi. "Jak ktoś jest prezesem PZPN i nie bierze pensji to śmierdzi to na odległość..." - to był dopiero początek. Trzęsienie ziemi miało dopiero nastąpić.

Mocne słowa, mocne oskarżenia, tylko wciąż dowodów brak. Z jednej i drugiej strony. Ot, rzucili sobie panowie po jednej bombie do ogródka, eksplodowała i tylko szkoda, że smrodek uniósł się po całym środowisku.

No bo jak tu traktować poważnie polski futbol, jak nawet prezesa PZPN można swobodnie powiązać ze środowiskami mafijnymi?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: