SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Oficjalnie: Artur Jędrzejczyk wrócił do Legii Warszawa na cztery lata!

Oficjalnie: Artur Jędrzejczyk wrócił do Legii Warszawa na cztery lata!

30.12.2016, godz. 15:39
Artur Jędrzejczyk
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła to, o czym spekulowano od kilku dni. Artur Jędrzejczyk zostanie nowym zawodnikiem mistrza Polski, zwiąże się ze stołecznym klubem czteroletnim kontraktem i będzie kosztował ok. miliona euro. W stolicy pojawi się 4 stycznia, a po przejściu testów medycznych złoży podpis pod umową.

Artur Jędrzejczyk już wkrótce ponownie zawita na Łazienkowską i zostanie pierwszym wzmocnieniem mistrza Polski w zimowym okienku transferowym. O takim obrocie spraw mówiło się od dłuższego czasu tym bardziej, że prawdopodobne jest odejście Bartosza Bereszyńskiego do Sampdorii Genua. Obrońca reprezentacji Polski jest wszechstronny i może występować zarówno na prawej i lewej stronie defensywny, a w razie czego nawet na środku obrony. - Znam go od lat, jest uniwersalnym graczem. Mam o nim bardzo dobre zdanie - mówi o nim Jacek Magiera.

O transferze mógł świadczyć fakt, że prezes Legii Bogusław Leśnodorski w swoim stylu napisał na Twitterze "AJ" sugerując inicjały nowego gracza zespołu. Wszystko potwierdził też "Przegląd Sportowy", który ponadto donosił, że Jędrzejczyk podpisze z mistrzami Polski czteroletni kontrakt i będzie kosztował ok. miliona euro. W piątek te informacje oficjalnie potwierdziła Legia, która zakomunikowała, że doszła do porozumienia z jego obecnym pracodawcą, a piłkarz spodziewany jest przy Łazienkowskiej 4 stycznia. Wówczas ma przejśc testy medyczne i jeśli wypadną one pozytywnie, to podpisze czteroletni kontrakt.

Popularny "Jędza" w zeszłym sezonie występował już w barwach stołecznego zespołu, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia z FK Krasnodar. Wówczas w rundzie wiosennej sezonu 2015/16 rozegrał 16 spotkań, w których strzelił jednego gola i przyczynił się do zdobycia mistrzostwa i Pucharu Polski. W tamtym okresie działaczy Legii nie było stać na wykupienie zawodnika, lecz teraz po awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów oraz grze w 1/16 Ligi Europy, gdzie przeciwnikiem będzie Ajax Amsterdam, możliwości finansowe znacznie wzrosły. Po Euro 2016 mówiło się, że przejdzie do Girondins Bordeaux, lecz nie skorzystał z tej propozycji. Na nieszczęście Jacka Magiery Jędrzejczyk w tym sezonie występował już w rozgrywkach Ligi Europy w barwach Krasnodaru. Oznacza to, że trener Legii nie będzie mógł z niego skorzystać w rywalizacji w Ajaksem Amsterdam oraz w przypadku awansu w kolejnych fazach rozgrywek.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: