SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Oficjalnie: Krzysztof Mączyński piłkarzem Legii Warszawa. Transferowa saga dobiegła końca

Oficjalnie: Krzysztof Mączyński piłkarzem Legii Warszawa. Transferowa saga dobiegła końca

06.07.2017, godz. 12:39
Krzysztof Mączyński, reprezentacja
Krzysztof Mączyński podczas meczu Polska - Irlandia Pół. 1-0 foto: Super Express

To, o czym wszyscy mówili od wielu dni, stało się faktem. Krzysztof Mączyński podpisał kontrakt z Legią Warszawa i zamieni Kraków na stolicę. Za pomocnika reprezentacji Polski "Wojskowi" musieli wyłożyć ponad pół miliona euro.

Jeszcze miesiąc temu Mączyński zapewniał, że nie zmieni miejsca pracy. Pisał na Twitterze, że w kolejnym sezonie wciąż będzie bronił barw krakowskiej Wisły. Sytuacja się jednak diametralnie zmieniła. Po pomocnika zgłosiła się Legia, a ten zaczął się zastanawiać. Pierwsze dwie oferty za piłkarza zostały odrzucone przez sterników "Białej Gwiazdy". Kiedy mistrzowie Polski zaproponowali pół miliona euro plus bonusy, krakowianie nie mogli już odmówić. Taki zastrzyk gotówki pozwoli na spłatę znacznej części zadłużenia klubu.

Mączyński podpisał w Warszawie dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Będzie musiał zmierzyć się z krytyką i nienawiścią fanów Wisły. Ci już zmienili front w stosunku do wychowanka swojego klubu. Mączyński swoją profesjonalną karierę rozpoczynał przy Reymonta, był wypożyczony do ŁKS-u Łódź, później grał w Górniku Zabrze i chińskim Beijing Renhe, z którego wrócił do Krakowa.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: