SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Oficjalnie: Mariusz Rumak trenerem Bruk-Betu Nieciecza

Oficjalnie: Mariusz Rumak trenerem Bruk-Betu Nieciecza

13.06.2017, godz. 18:40
Rumak lepszy do Guardioli
Mariusz Rumak foto: Super Express

W końcu poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Bruk-Betu Nieciecza. Po kilku negocjacyjnych fiaskach zarządcy klubu znaleźli trenera. Drużynę "Słoni" w przyszłym sezonie poprowadzi Mariusz Rumak, który w przeszłości pracował m. in. w Lechu Poznań, czy Śląsku Wrocław. Na stanowisku zastąpi Marcina Węglewskiego.

Waldemar Fornalik i Maciej Bartoszek odmówili klubowi, przed którym trzeci sezon w polskiej ekstraklasie. Nieoficjalnie trenerzy nie mogli zaakcpeptować polityki władz Bruk-Betu. Włodarze klubu ponoć lubią mieć decydujący wpływ na wiele spraw w klubie, także tych stricte sportowych. Z jakąkolwiek ingerencją właścicieli nie chcieli pogodzić się ani Fornalik, ani Bartoszek i Bruk-Bet musiał poszukać na stanowisko trenera kogoś innego. Znalazł Mariusza Rumaka, który w ostatnich rozgrywkach został zwolniony ze Śląska Wrocław.

Nieciecza będzie czwartym ekstraklasowym miejscem pracy Rumaka. 40-letni szkoleniowiec rozpoczynał przygodę z wielką piłką w Lechu Poznań. Później prowadził Zawiszę Bydgoszcz, a ostatnio zaliczył krótki epizod w Śląsku Wrocław. Do Niecieczy przychodzi z nadzieją dłuższego zakotwiczenia w jednym miejscu, ale zadanie nie będzie łatwe. Wymagania właścicieli klubu z Małopolski są bardzo duże. Wystarczy wspomnieć zwolnienie Czesława Michniewicza, który osiągnął ze "Słoniami" historyczny wynik.

- Chcę z tą drużyną iść do przodu. Nie chcę na razie mówić o ewentualnych zmianach kadrowych. Jestem pod wrażeniem bazy treningowej, w której wspólnie z zespołem przyjdzie nam pracować - oznajmił Rumak.

Za kilka dni po raz pierwszy spotka się z pierwszym zespołem i rozpocznie przygotowania do sezonu 2017/18. Na oficjalny debiut będzie musiał poczekać do 16 lipca. Wtedy Bruk-Bet podejmie wicemistrza Polski - Jagiellonię Białystok.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: