SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Ośmiu graczy Jagiellonii trenerami drużyn młodzieżowych. To kara za... fatalny występ w rezerwach

Ośmiu graczy Jagiellonii trenerami drużyn młodzieżowych. To kara za... fatalny występ w rezerwach

06.09.2016, godz. 21:56
Michał Probierz
Michał Probierz - najlepszy trener sezonu 2014/2015 foto: Super Express

Podczas przerwy na mecze reprezentacji aż ośmiu piłkarzy pierwszego zespołu Jagiellonii Białystok zostało oddelegowanych do meczu rezerw, by pomóc drugiej drużynie. Spotkanie zakończyło się jednak kompromitującą porażką 0:6, a na całą sytuację zareagował trener Michał Probierz. Teraz za karę winowajcy poza swoimi treningami muszą też pełnić obowiązki... asystentów trenerów młodzieżowych drużyn "Jagi".

Z powodu spotkań reprezentacji w LOTTO Ekstraklasie w miniony weekend nie odbyła się ligowa kolejka, dlatego też kilku z graczy pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok zostało oddelegowanych do rezerw i meczu 3. ligi z zespołem Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. W przysłowiowej "dwójce" zagrali Marek Wasiluk, Dawid Szymonowicz, Jacek Góralski, Dmytro Chomczenowski, Krzysztof Karpieszuk, Damian Szymański, Maciej Górski i Karol Mackiewicz.

Mimo takich wzmocnień Jagiellonia II Białystok skompromitowała się na wyjeździe i przegrała aż 0:6, a na tę klęskę zareagował trener pierwszego zespołu Michał Probierz, który postanowił dodatkowo ukarać wspomnianych ośmiu piłkarzy. Jest to jednak kara dość nietypowa. Poza własnymi obowiązkami treningowymi winowajcy do połowy października będą pełnić funkcję... asystentów trenerów drużyn młodzieżowych! Co więcej muszą też uczestniczyć we wszystkich zajęciach tych grup.

Niektórzy zawodnicy za długo dochodzili do miejsca, w którym znajdują się obecnie, bym tolerował tego typu wydarzenia. Chcę, by w ten sposób raz jeszcze zobaczyli, na czym polega walka i jak wiele czasu zajmuje rozwój zawodnika, a jednocześnie przypomnieli sobie, że sami w tym brali udział. W ten sposób niektórzy z nich powinni zmienić swoje zachowanie i podejście do piłki - powiedział Probierz cytowany przez oficjalną stronę Jagiellonii. Kreatywności w karaniu piłkarzy odmówić mu nie można!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: