SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Padnie rekord transferowy Ekstraklasy? Jan Bednarek blisko Southampton!

Padnie rekord transferowy Ekstraklasy? Jan Bednarek blisko Southampton!

08.06.2017, godz. 11:14
Jan Bednarek
Jan Bednarek foto: CYFRA SPORT

To może być największy hit transferowy z udziałem piłkarza Ekstraklasy! Obrońca Lecha Poznań Jan Bednarek może opuścić Polskę i przenieść się do Anglii. 21-latkiem poważnie interesuje się Southampton z Premier League. "Święci" są ponoć gotowi zapłacić za niego kilka milionów euro. Czy Bednarek pobije rekord Adriana Mierzejewskiego? Były reprezentant Polski wciąż jest najdroższym piłkarzem Ekstraklasy.

Od kilku dni głośno mówi się o transferze Jana Bednarka. Rozegrał znakomity sezon w barwach Lecha Poznań. Był nominowany nawet do nagrody dla najlepszego obrońcy sezonu Ekstraklasy, jednak ostatecznie statuetka trafiła do Macieja Dąbrowskiego z Legii Warszawa. Ten plebiscyt nie ma żadnego znaczenia dla Bednarka, który latem będzie mógł przebierać w ofertach zagranicznych klubów. Nasz dziennikarz Piotr Koźmiński potwierdził, że Polakiem mocno zainteresowane jest Southampton.

"Święci" zakończyli sezon Premier League na ósmym miejscu. Słyną z tego, że promują wielu młodych zawodników, którzy później odchodzą do jeszcze lepszych drużyn za duże pieniądze. Czy taki los czeka Jana Bednarka? Wygląda na to, że od przyszłego sezonu będzie grał na St Mary's Stadium. "Przegląd Sportowy" zdradził, że Southampton oferuje za obrońcę Lecha aż sześć milionów euro! Jeśli Bednarek rzeczywiście odejdzie za taką kwotę, to pobije rekord Ekstraklasy, należący do Adriana Mierzejewskiego. W 2011 roku odchodził z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za 5,25 mln euro.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: