SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Patryk Lipski znienawidzony przez kibiców Ruchu. "Zdradziłeś wszystkich!"

Patryk Lipski znienawidzony przez kibiców Ruchu. "Zdradziłeś wszystkich!"

15.05.2017, godz. 17:41
Patryk Lipski, Ruch Chorzów
foto: CYFRA SPORT

W miniony czwartek Patryk Lipski rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów. Powodem były zaległości finansowe wobec piłkarza, a w całej sprawie rację przyznała mu Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN. Takie zachowanie 22-latka wywołało furię u kibiców "Niebieskich", którzy w oficjalnym komunikacie ostro skomentowali sytuację, a samego zawodnika nazwali "zdrajcą".

Sprawa z Patrykiem Lipskim w roli głównej toczyła się już od pewnego czasu. Piłkarz domagał się od klubu spłaty wszystkich zobowiązań, a kiedy nie mógł się doczekać zaległych wypłat, postanowił zwrócić się z tym problemem do PZPN. Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy związku zajęła się sytuacją i w miniony czwartek zdecydowała się rozwiązać kontrakt zawodnika z Ruchem. Decyzja ta jest nieprawomocna, a klub zapowiadał odwołanie.

Niezależnie od tego jak wszystko się skończy, Lipski wydaje się już skreślony w oczach fanów "Niebieskich". Grupy kibicowskie wydały bowiem oświadczenie dotyczące zachowania piłkarza i nie brakuje tam bardzo ostrych słów, a tym najczęściej się powtarzającym jest "zdrajca".

- To Klub z Cichej wyciągnął go z zachodniopomorskiej prowincji, zbudował jako piłkarza, dał szansę i wypromował. To dzięki Niebieskim trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski. Ruchowi i ludziom z Cichej zawdzięcza niemal całe swoje piłkarskie życie, by na koniec ten Klub zdradzić. (...) Sam wielokrotnie podkreślałeś, jak ważni są dla ciebie kibice, czuliśmy, że jesteś jednym z nas. Pomyliliśmy się - brzmi komunikat.

- ZDRADZIŁEŚ WSZYSTKICH! Zdradziłeś kolegów z szatni. (...) Wbiłeś im nóż w plecy, myśląc tylko o sobie i swojej "karierze". (...) Zdradziłeś nas kibiców. Tych starszych i młodszych. Jak wytłumaczyć teraz dzieciom zapatrzonym w ciebie, że wypiąłeś się na ich ukochany klub? Jakoś im to wyjaśnimy, ale nie obejdzie się bez słów: zdrajca, judasz, człowiek bez honoru. Bo ty honoru nie masz za grosz, swoim jednym ruchem straciłeś cały nasz szacunek - czytamy dalej w oświadczeniu.

- DLA NIEWDZIĘCZNYCH ZDRAJCÓW NIE MA U NAS MIEJSCA! (...) Ruch sobie bez ciebie poradzi, ty bez Ruchu już niekoniecznie... (...) Jak to z szacunkiem bywa, ciężko go zdobyć, jednak stracić bardzo łatwo. Szkoda, że wybrałeś ciemną stronę mocy... - tymi słowami kończy się oświadczenie.

Wygląda więc na to, że zdaniem kibiców Ruchu piłkarz powinien być niewolnikiem i pracować nawet mimo braku wypłat od kilku dobrych miesięcy. Najwyraźniej uważają oni, że żaden gracz "Niebieskich" nie może mieć swoich praw, a co dopiero się ich domagać. A w takiej sytuacji nie ma co się dziwić, że w niektórych miejscach i klubach polską piłką wciąż rządzi patologia...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: