Paweł Brożek, Wisła Kraków

Autor: CYFRASPORT Paweł Brożek, Wisła Kraków

Paweł Brożek pokazał charakter! Pierwszy taki hattrick od lat

2014-10-20 11:30

Paweł Brożek w najlepszy z możliwych sposobów zareagował na utratę miejsca w wyjściowej jedenastce Wisły Kraków. Doświadczony napastnik pojawił się w starciu z Górnikiem Zabrze w drugiej połowie i zaliczył hattricka! To pierwszy tego typu wyczyn w polskiej Ekstraklasie od lat.

Na zdobycie trzech goli snajper "Białej Gwiazdy" potrzebował niespełna 40 minut. Walnie przyczynił sie do zwycięstwa swojej ekipy, która aż 5:0 ograła Górnika, dzięki czemu awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Najbardziej przepłaceni piłkarze Ekstraklasy [RANKING]

Ostatni raz strzelić hattricka - wchodząc z ławki rezerwowych w drugiej połowie - udało się Danielowi Mące. W 2008 roku trzykrotnie pokonywał on bramkarza Polonii Bytom. Grał wówczas w barwach Polonii Warszawa.

Po 12 kolejkach Brożek ma na koncie już siedem trafień. W klasyfikacji najlepszych strzelców zajmuje drugą pozycję. Liderem jest Mateusz Piątkowski z Jagielloni Białystok - 11 bramek.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!