Piątek zaczął strzelanie w niedzielę. Mecz Cracovia - Pogoń na remis [ZDJĘCIA]

2017-02-19 18:22

W pierwszym niedzielnym meczu dwudziestej drugiej kolejki Ekstraklasy Cracovia podejmowała Pogoń Szczecin. Na stadionie przy ulicy Kałuży padł remis 1:1, który wydaje się być w miarę sprawiedliwym wynikiem. Wszystko, co ciekawe w tym spotkaniu, wydarzyło się w drugiej połowie.

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin miał być dla obu zespołów przedłużeniem dobrej passy. Zarówno "Pasy", jak i "Portowcy" tuż po przerwie zimowej wygrały swoje spotkania. Podopieczni Jacka Zielińskiego okazali się lepsi od Ruchu, zwyciężając w Chorzowie 1:0. Szczecinianie na własnym stadionie pokonali Piasta Gliwice 2:1. W dwudziestej drugiej kolejce na wygranej bardziej zależało jednak gospodarzom, którzy wciąż znajdują się w dolnej części ligowej tabeli.

W pierwszej połowie przy Kałuży bramek nie widzieliśmy. Zobaczyliśmy za to kolejny pokaz głupoty, gdy do starcia dążyli kibice obu zespołów. Niewiele brakowało, by płot oddzielający fanów gości został sforsowany. Wideo z zajścia możecie zobaczyć TUTAJ. Po przerwie piłkarze zadbali już o to, by na murawie było tak ciekawie, żeby nie trzeba było szukać dodatkowych rozrywek. Już w czterdziestej szóstej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Piątek. "Pasy" cieszyły się jednak tylko pięć minut. Po tym czasie stan rywalizacji wyrównał niezawodny Adam Frączczak. Do końca wynik nie uległ zmianie i remis wydaje się być sprawiedliwy, choć trzeba zauważyć, że minimalnie bardziej na trzech punktach zależało Cracovii, co pokazują statystyki.

Po dwudziestu dwóch kolejkach ekipa z Grodu Kraka jest na dwunastym miejscu w tabeli. Cracovia ma na swoim koncie dwadzieścia pięć punktów i od ósmej w klasyfikacji Korony Kielce traci cztery "oczka". Pogoń może spać spokojniej. Szczecinianie z trzydziestoma punktami okupują siódme miejsce w tabeli Ekstraklasy. W następnej serii gier "Pasy" zagrają w Gdańsku z liderującą Lechią. Podopieczni Kazimierza Moskala na własnym stadionie zmierzą się z kolei z Lechem Poznań.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
Bramki: Krzysztof Piątek 46 - Adam Frączczak 51

Cracovia: Sandomierski - Diego (75. Szczepaniak), Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski - Dąbrowski, Covilo (41. Mihalik) - Wójcicki, Budziński, Steblecki (84. Jendrisek) - Piątek

Pogoń: Słowik - Rapa, Fojut (59. Rudol), Matras, Nunes - Murawski, Cincadze - Kitano (46. Delew), Drygas (71. Ciftci), Gyurcso - Frączczak

Żółte kartki: Budziński - Fojut