SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Piękny gest kibiców Legii. Odmalowali sale w Centrum Zdrowia Dziecka! [WIDEO]

Piękny gest kibiców Legii. Odmalowali sale w Centrum Zdrowia Dziecka! [WIDEO]

14.12.2016, godz. 11:03
Kibice Legii odmalowali sale w Centrum Zdrowia Dziecka
Korytarz w Centrum Zdrowia Dziecka foto:

Kibice Legii Warszawa delikatnie mówiąc nie mają w Polsce (a ostatnio także w Europie) zbyt dobrej opinii. Jednak czasem pokazują, że są ludźmi o wielkich sercach. W ostatnich dniach bardzo głośno było o pewnej zorganizowanej akcji fanów stołecznego klubu, którzy postanowili... odmalować sale w Centrum Zdrowia Dziecka, którego nie stać na kosztowny remont. Piękny gest!

W Centrum Zdrowia Dziecka trwa właśnie remont, ale jest on bardzo kosztowny i szpitala do końca na niego nie stać. Mimo to może liczyć na wsparcie. I to z dość niespodziewanej strony. Otóż swoją pomoc zadeklarowali... kibice Legii Warszawa, którzy wzięli udział w renowacji budynku.

Akcja trwa już od dawna, a fani stołecznego klubu co jakiś czas chętnie wspierają szpital. Kilka tygodni temu część z nich wzięła się za odmalowywanie ścian w salach, izolatkach i toaletach. Niektóre z nich nie było odświeżane od nawet 12 lat! W międzyczasie zorganizowana została też zbiórka zabawek dla najmłodszych pacjentów. Do akcji wkroczyli także legijni grafficiarze, którzy ozdobili szpitalne sale efektownymi rysunkami i postaciami kojarzonymi przez dzieci z najpopularniejszych bajek takich jak "Madagaskar" czy "Epoka lodowcowa".

To już kolejna taka akcja z udziałem warszawskich kibiców, którzy pomagają w Centrum Zdrowia Dziecka. Kilka miesięcy wcześniej wspierali placówkę tuż przed otwarciem Dziecięcego Ośrodka Transplantacyjnego.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: