SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Piękny gest Legii! Klub wspiera fundację "Niesiemy Nadzieję"

Piękny gest Legii! Klub wspiera fundację "Niesiemy Nadzieję"

16.02.2017, godz. 18:17
Legia Warszawa, Jakub Kucharczyk
foto: YouTube

Legia Warszawa popisała się wyjątkową akcją. Klub z Łazienkowskiej wspiera polskie obchody Dnia Chorób Rzadkich i w ramach kampanii promocyjnej nagrał poruszający filmik, w którym przybliża kibicom problemy cierpiących na wyjątkowo ciężkie dolegliwości. Piłkarze walczą o lepszy dostęp do diagnostyki, leczenia i opieki medycznej dla prawie dwóch milionów Polaków! Zobacz proste, lecz wyjątkowo poruszające wideo w wykonaniu zawodników warszawskiej drużyny.

W tym roku ma miejsce siódma edycja polskich obchodów Dnia Chorób Rzadkich. W ramach akcji wolontariusze organizacji Niesiemy Nadzieję działają na rzecz Polaków cierpiących na choroby zagrażające życiu, między innymi: mukowiscydozę, zanik mięśni, czy czekającymi na przeszczep nerek. Działacze fundują poszkodowanym paczki podarunkowe, opiekują się nimi na co dzień i zgodnie z nazwą dają ludziom szczęście. To bardzo szlachetny cel, do którego postanowili przyłączyć się także zawodnicy Legii Warszawa.

Podopieczni Jacka Magiery nagrali poruszający filmik, w którym przybliżają kibicom szczegóły oraz ogólną ideę akcji. W nagrywaniu wideo wzięli udział między innymi Arkadiusz Malarz, Jakub Czerwiński i Michał Kucharczyk. - Pacjenci starają się o lepszy dostęp do diagnostyki, leczenia i opieki medycznej - mówi bramkarz warszawskiego klubu.

Jak wspomóc akcję? Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z symbolem Dnia Chorób Rzadkich i wstawić je na jakikolwiek profil w mediach społecznościowych, aby nagłośnić organizowaną akcję. Zupełnie tak, jak promocję i nadzieję niosą "Wojskowi". Więcej szczegółów o organizacji siódmej edycji wydarzenia można znaleźć na stronie www.nadziejawgenach.pl

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: