Pierwsza wygrana Bakero

2009-11-28 3:00

Najpierw był sensacyjny remis w derbach Warszawy z Legią, a wczoraj Polonia wygrała pierwszy mecz pod wodzą Jose Mari Bakero (46 l.). Na Konwiktorskiej podopieczni Hiszpana rozprawili się z Polonią Bytom 1:0.

Pańskie oko konia tuczy, więc na piłkarzy "Czarnych Koszul" z pewnością motywująco podziałała obecność prezesa klubu Józefa Wojciechowskiego (58 l.). Boss zawitał na spotkanie swojej drużyny pierwszy raz od 13 września, kiedy to na własnym boisku poloniści przegrali z Zagłębiem Lubin 0:1. Wojciechowski na razie może być zadowolony z postawy nowo zatrudnionego szkoleniowca, który ma na koncie 4 pkt w dwóch meczach.

- Dla mnie w budowaniu drużyny najpierw liczy się obrona, a potem przechodzę do ataku - stwierdził przed meczem hiszpański trener.

Piłkarze najwyraźniej bardzo wzięli sobie to do serca, bo w pierwszej połowie... niewiele się działo. Warszawiacy grali pewnie w defensywie, ale już z przodu nie stanowili większego zagrożenia.

Kibice z Konwiktorskiej mimo serdecznego pozdrowienia dla trenera w języku hiszpańskim ("Bakero, creemos en ti, bienvenido!" - Bakero, wierzymy w ciebie, powodzenia!) byli świadkami słabego widowiska.

W drugiej połowie jakby wedle scenariusza szkoleniowca sytuacja się odmieniła i "Czarne Koszule" przystąpiły do śmielszych ataków. Owocem tego była bramka zdobyta przez dobrze grającego w całym spotkaniu Łukasza Trałkę (25 l.). Pomocnik wykorzystał celne dośrodkowanie z rzutu rożnego i spokojnym strzałem głową pokonał golkipera gości Wojciecha Skabę (25 l.).

Wygrana oznacza awans Polonii na 12. miejsce w tabeli.

Polonia W. - Polonia B. 1:0
Bramka: Trałka 66. min
Sędziował: Hubert Siejewicz 3. Widzów: 3200
Polonia W.: Przyrowski 3 Ż - Mynar 3 (73. Feciuch), Dziewicki 4, Zasada 2, Skrzyński 2 - Mierzejewski Ż 3, Trałka 5, Sarvas 4, Piątek 2 - Gołębiewski 2 (46. Jaroń 2), Nikolić 2 (57. Ivanovski 2).
Polonia B.: Skaba 3 - Hricko 2, Klepczyński 2, Killar 2, Kotyrs 2 - Grzyb 3, Sawala 3, Barcik 3 (66. Nowak), Bażik 2 (Zieliński 2), Radzewicz 3 (70. Tomasik) - Podstawek 2.