SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Pierwszy transfer Legii Warszawa. Łukasz Moneta wraca do klubu!

Pierwszy transfer Legii Warszawa. Łukasz Moneta wraca do klubu!

04.07.2017, godz. 16:11
Łukasz Moneta opuścił Ruch Chorzów. Wrócił do Legii Warszawa
Łukasz Moneta opuścił Ruch Chorzów. Wrócił do Legii Warszawa. foto: CYFRA SPORT

W Legii wszyscy są zajęci skomplikowaną sytuacją Vadisa Odjidji-Ofoe, ale to nie oznacza, że klub nie jest aktywny na rynku transferowym. Drużyna mistrza Polski dokonała pierwszego zakupu w letnim okienku. Ściągnęła do siebie Łukasza Monetę, czyli piłkarza, który już grał w klubie przy Łazienkowskiej. Pomocnik opuścił Ruch Chorzów.

Łukasz Moneta spędził w Ruchu Chorzów półtora roku. Dla tej ekipy rozegrał 44 mecze i zdobył trzy bramki. Jego statystyki nie powalają, ale gra już tak. Był gwiazdą "Niebieskich", a dobrymi występami zapewnił sobie miejsce w kadrze Marcina Dorny na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Na Euro U-21 zdobył jedną bramkę. Zapracował także na transfer życia do Legii Warszawa, choć to będzie już druga jego przygoda z tym klubem.

Zobacz: Dziś wyjaśni się przyszłość Krzysztofa Mączyńskiego? Kibice Wisły Kraków wściekli na piłkarza

Kilka lat wcześniej nie potrafił się przebić w ekipie ze stolicy Polski. W jej barwach rozegrał tylko dwa mecze. Według nieoficjalnych informacji Moneta podpisał z Legią kontrakt na trzy lata. Mistrzowie Polski skorzystali z opcji pierwokupu, którą sobie zastrzegli sprzedając pomocnika do Ruchu w 2016 roku. 23-latek ma być uzupełnieniem kadry Jacka Magiery. Być może uda mu się wywalczyć miejsce w pierwszym składzie.

Drugim transferem Legii może być reprezentant dorosłej reprezentacji Polski - Krzysztof Mączyński, który ma opuścić Wisłę Kraków.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: