SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Piłkarz Jagiellonii Białystok wybrany najlepszym w kraju!

Piłkarz Jagiellonii Białystok wybrany najlepszym w kraju!

29.11.2016, godz. 09:27
Fedor Cernych, Taras Romanczuk, Jagiellonia Białystok
foto: CYFRA SPORT

Fiodor Cernych jest jednym z liderów nie tylko Jagiellonii Białystok, lecz także reprezentacji Litwy. Kibice w ojczyźnie bardzo doceniają umiejętności napastnika, czego dowodem jest głosowanie na najlepszego piłkarza roku w tym kraju. 25-latek zdeklasował wręcz konkurencję, sięgając po statuetkę.

Plebiscyt na najlepszego piłkarza na Litwie zorganizowała tamtejsza federacja. Kibice mogli głosować na kilku kandydatów, w tym na piłkarza Jagiellonii Białystok - Fiodora Czernycha. Właśnie ten piłkarz zgromadził na swoim koncie największą liczbę głosów. Co więcej, snajper ekipy z Podlasia zdeklasował wręcz konkurencję. Wystarczy wspomnieć, że drugiego w klasyfikacji Ernestasa Setkusa z ADO Den Haag wyprzedził aż o ponad dwa i pół tysiąca głosów. 25-latek na swoim koncie zgromadził łącznie 3281 głosy od fanów litewskiego futbolu.

Czernych w tym sezonie w barwach Jagi trafiał do siatek rywali sześciokrotnie. Do tego dołożył dwie asysty w szesnastu rozegranych spotkaniach. W ostatniej kolejce wraz z Konstantinem Wasiljewem zapewnił białostoczanom zwycięstwo w Chorzowie nad Ruchem 2:1. W drużynie narodowej snajper rozegrał dotąd dwadzieścia osiem meczów, w których strzelił osiem goli. Ostatnio występował w reprezentacji Litwy z opaską kapitańską.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: