SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Piłkarz ma wrócić do Lecha, ale... nie chce. Uważa, że Poznań to gów...

Piłkarz ma wrócić do Lecha, ale... nie chce. Uważa, że Poznań to gów...

08.01.2017, godz. 17:15
Muhamed Keita
Muhamed Keita foto: Super Express

Muhamed Keita - tego piłkarza w Poznaniu raczej już nie zobaczymy. Chyba, że w głębokich rezerwach, bo po ostatnich wywiadach na grę w Ekstraklasie nie ma już chyba szans. Skrzydłowy "Kolejorza" wybrał bowiem dość niecodzienny sposób przekonania pracodawcy do transferu. Rozjechał go w wywiadzie dla norweskiej gazety. - Nie podobało mi się życie w Polsce. To gów... - stwierdził.

Keita miał być zbawcą Lecha. Skrzydłowy Poznania jednak nie zachwycił, a ostatnie osiemnaście miesięcy spędził na wypożyczeniach w klubach norweskich: Stabaek i Stromsgodset IF. Teraz przyszedł czas powrotu do Polski, tyle że czarnoskóry gracz nawet nie chce podobnego scenariusza brać pod uwagę. Dosłownie. W wywiadzie dla "Verdens Gang" poszedł na całość. Obraził włodarzy klubu, szkoleniowców, kibiców - gdyby starczyło mu stron, pewnie dostałoby się też polskiemu rządowi. - To było nieporozumienie. Za mało grałem. Miałem złe otoczenie. Nie podobało mi się tam. To gów... - spuentował swój stosunek do naszego kraju. Niestety, wciąż nie rozwiązało to jego podstawowego problemu. Piłkarz po powrocie z wakacji w Brazylii dostał bowiem nakaz powrotu do Poznania. Jedynym rozwiązaniem dla niego byłby transfer do innej drużyny, ale... brakuje chętnych. - Muszę znaleźć rozwiązanie - skomentował, dodając, że chce go połowa świata, ale on sam wolałby dalej grać w Norwegii. Bo były co prawda oferty nawet za 100 tysięcy euro rocznie, ale kasa liczyłaby się tylko w przypadku ewentualnej transakcji do Chin.

Pewnie dlatego, że Azja znajduje się dostatecznie daleko od Polski. Polski, której Keita nie ma juz zamiaru oglądać. - Nie, nie wrócę tam.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: