SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Pobicie piłkarzy z Izraela. Po protestach Legii jest sprostowanie Hapoelu!

Pobicie piłkarzy z Izraela. Po protestach Legii jest sprostowanie Hapoelu!

05.08.2017, godz. 18:03
 Legia będzie mistrzem
Eksperci SE nie mają wątpliwości - Legia będzie mistrzem foto: Tomasz Radzik/Super Express

Wygląda na to, że władze izraelskiego klubu Hapoel Petah Tikwa pośpieszyły się z oskarżaniem kibiców Legii Warszawa o pobicie ich piłkarzy. A tak przynajmniej wynika z oświadczenia klubu z Łazienkowskiej. Przedstawiciele Hapoelu mieli właśnie potwierdzić, że swoje oskarżenia oparli jedynie na słowach kilku przypadkowych świadków i były to spekulacje, które nie są poparte dowodami.

O sprawie zrobiło się głośno kilka dni temu. Grupa durnych osiłków w środę zaatakowała przebywających w hotelu w Sochocinie piłkarzy Hapoelu Petah Tikwa. Kilku członków ekipy zostało rannych. Władze Hapoelu na profilu facebookowym oskarżyły o napaść kibiców Legii. Warszawski klub w odpowiedzi wydał oświadczenie, w którym zapewniał, iż jego fani nie mieli z przykrym incydentem nic wspólnego. Tymczasem Centrum Wiesenthala zaapelowało do UEFA o ukaranie Legii. Teraz klub z Łazienkowskiej wydał kolejne oświadczenie. Czytamy w nim, że Hapoel przyznał, iż jego oskarżenia nie były poparte dowodami.

"Po pojawieniu się w mediach informacji o zajściu na terenie hotelu w Sochocinie, Legia Warszawa wystąpiła o stosowne wyjaśnienia i sprostowania do klubu Hapoel Petah Tikwa, który na swojej stronie w serwisie Facebook oskarżył o napaść kibiców Legii Warszawa.
Relacja klubu Hapoel Petah Tikwa była podstawą działania organizacji Centrum Wiesenthala, która w publicznych oświadczeniach powtórzyła bezpodstawne oskarżenia wobec Legii Warszawa.
Dzisiaj przedstawiciele klubu Hapoel Petah Tikwa, w korespondencji z Legią Warszawa, pisemnie potwierdzili, że swoje oskarżenia oparli jedynie na słowach kilku przypadkowych świadków i były to jedynie spekulacje nie poparte żadnymi dowodami.
Po interwencji Legii Warszawa, Hapoel Petah Tikwa dokonał sprostowania wcześniejszej relacji.
Legia Warszawa"

SKANDAL! UEFA chce ukarać Legię za powstańczą oprawę

Tomasz Gollob na spacerze! Nowe ZDJĘCIA sparaliżowanego żużlowca

Anna Lewandowska i mała Klara gotowe na mecz Bayernu. Urocze ZDJĘCIE

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: