SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Pogoń zostanie bez trenera. Kazimierz Moskal odchodzi po sezonie

Pogoń zostanie bez trenera. Kazimierz Moskal odchodzi po sezonie

08.05.2017, godz. 07:29
Kazimierz Moskal
Kazimierz Moskal nowym trenerem Pogoni Szczecin foto: CYFRA SPORT

Kazimierz Moskal po sezonie przestanie być trenerem Pogoni Szczecin - czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez klub. Szkoleniowiec przygodę z "Portowcami" kończy z powodów rodzinnych, a o swojej decyzji z władzami rozmawiał jeszcze przed meczem z Legią Warszawa. Po spotkaniu poinformował o niej piłkarzy i sztab.

To spore zaskoczenie, bo Moskal wykonywał w Pogoni bardzo dobrą pracę. Z klubem ze Szczecina awansował do czołowej ósemki, a "Portowcy" obecnie zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli. Mimo to po zakończeniu sezonu szkoleniowiec przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera, o czym poinformował tuż po meczu z Legią Warszawa (przegranym 0:2).

- Kazimierz Moskal uzgodnił swoją decyzję z Klubem teraz, kierując się troską o to, by Zarząd Pogoni miał więcej czasu na poszukiwanie i zatrudnienie nowego szkoleniowca. Nazwisko następcy szkoleniowca powinno być znane najpóźniej przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2017/18 - czytamy na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin.

Powodem podjęcia takiej decyzji są "bardzo ważne względy osobiste". Z kolei w rozmowie z PAP Moskal przyznał, że rozważa nawet zawieszenie trenerskiej kariery.

- Już dzisiaj Zarząd serdecznie dziękuje Kazimierzowi Moskalowi za efekty jego pracy w Pogoni Szczecin. Po 12 miesiącach jednoznacznie możemy stwierdzić, że podjęta w ubiegłym roku decyzja o zatrudnieniu Kazimierza Moskala była ze wszech miar słuszna. Jego praca odmieniła sposób gry drużyny. Wyniki tej pracy dają rękojmię, że w następnym sezonie możemy oczekiwać dalszego postępu zarówno w jakości gry jak i stylu funkcjonowania zespołu na boisku. Temu zadaniu będzie musiał podołać już inny szkoleniowiec. Zarząd jest jednak przekonany, że uda się znaleźć taką osobę, która będzie gotowa kroczyć w kierunku wytyczonym przez trenera Kazimierza Moskala. Raz jeszcze dziękujemy mu za to, co zrobił dla naszego Klubu - brzmi oświadczenie opublikowane przez klub ze Szczecina.

50-latek był trenerem Pogoni od 24 maja 2016 roku, kiedy to na tym stanowisku zastąpił Czesława Michniewicza.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: