SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Problemy z licencją. To oni mogą nie dostać pozwolenia na grę w LOTTO Ekstraklasa

Problemy z licencją. To oni mogą nie dostać pozwolenia na grę w LOTTO Ekstraklasa

14.05.2017, godz. 12:55
Maciej Urbańczyk, Jarosław Niezgoda, Ruch Chorzów
foto: CYFRA SPORT

Czternaście z szesnastu obecnych w LOTTO Ekstraklasa drużyn otrzymało licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w przyszłym sezonie. Kłopoty ma Ruch Chorzów i Górnik Łęczna. Sprawa tych dwóch drużyn została odroczona do poniedziałku. Wtedy może okazać się, że ich walka o utrzymanie na nic się zda, bo sprawy pozasportowe wykluczą ich z ekstraklasy.

Ruch Chorzów swoje kłopoty zawdzięcza niespłacanemu zadłużeniu. Klub z Górnego Śląska wciąż zalega z trzema milionami złotych, związanymi z poprzednim procesem licencyjnym. Włodarze "Niebieskich" zapewniają, że zobowiązanie to zostanie spłacone w połowie maja. Według prognozy finansowej Ruchu, w najbliższym czasie główni akcjonariusze wpłacą na klubowe konto osiem milionów. Dodatkowo miasto Chorzów ma wesprzeć Ruch i przelać kolejne trzy miliony. Jeśli więc zapewnienia działaczy związanych z chorzowskim klubem znajdą pokrycie w czynach, Komisja Licencyjna PZPN rozważy przyznanie im licencji na grę w ekstraklasie.

Innego rodzaju problemy ma Górnik Łęczna. W przypadku tego klubu nie można mówić o żadnych zaległościach finansowych. Piętą achillesową Górnika jest plan finanowy. Ten przedstawiony Komisji Licencyjnej został uznany za niewiarygodny. Klub z Łęcznej ma umowę ze swoim głównym sponsorem, kopalnią Bogdanka, tylko do końca sezonu. Jeśli nie zostanie ona przedłużona, Górnik Łęczna straci źródło finansowania. Komisja postanowiła wstrzymać się z decyzją o pozwoleniu na grę w LOTTO Ekstraklasa także w ich przypadku, ponieważ włodarze klubu nie przedstawili alternatywnej wizji finansowania klubu.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: