Konstantin Vassiljev

Autor: Przemysław Szyszka

Profesor Konstantin Vassiljev sprowadził Arkę na ziemię. Kolejny popis Estończyka

2016-08-05 22:04

Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia 4:1 w pierwszym meczu otwierającym 4. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Pierwsze skrzypce w zespole gospodarzy grali  Konstantin Vassiljev i Fiodor Cernych, którzy strzelili po dwa gole. Dla pierwszego z nich było to już piąte trafienie w obecnych rozgrywkach.

To był popis dwóch zawodników Jagielloni Białystok. Konstantin Vassiljev do spółki z Fiodorem Cernychem rozbili Arkę, która w dwóch poprzednich meczach przed własną publicznością pokonała odpowiednio 3:0 Wisłę Kraków, a przed tygodniem Ruch Chorzów w takich samych rozmiarach. Po tych wynikach zapewne większość fanów beniaminka z Gdyni liczyło na to, że ich pupile przywiozą punkty z trudnego terenu na Podlasiu.

Jednak nic z tych rzeczy, ponieważ już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Vassiljev. Cernych przepchnął przy linii końcowej piłkarza Arki, zdołał dośrodkować w pole karne, a tam potężną bombą z 10 metrów popisał się najlepszy strzelec zespołu Michała Probierza. Było to dla niego czwarte trafienie w obecnych rozgrywkach. Pod koniec pierwszej połowy Taras Romanczuk zgrał piłkę głową do Litwina, a ten pewnym strzałem pokonał Konrada Jałochę.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i dalej stroną dyktującą warunki byli gospodarze, czego efektem był gol Cernycha. Przy tym trafieniu kompletnie pogubili się obrońcy i bramkarz gości, co wykorzystał Fiodor strzelając niemal z zerowego kąta. Warto odnotować, że asystę zaliczył... Konstantin, który kilka minut później pewnie wykorzystał rzut karny zdobywając tym samym piątą bramkę. Arka nie odpuściła i na 18 minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Dawid Sołdecki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i gospodarze odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 4:1 (2:0)

4' Konstantin Vassiljev as. Fiodor Cernych

44' Fiodor Cernych as. Taras Romanczuk

51' Fiodor Cernych as. Konstantin Vassiljev

59' Konstantin Vassiljev - karny

72' Dawid Sołdecki as. Miroslav Bożok

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Marek Wasiluk, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik (68' Jonatan Straus), Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Karol Mackiewicz (69' Karol Świderski), Konstantin Vassiljev (90+1' Maciej Górski), Fiodor Cernych.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Dawid Sołdecki, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Marcus Vinicius da Silva (77' Rashid Yussuff), Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (46' Adam Marciniak), Miroslav Bożok, Mateusz Szwoch, Dariusz Zjawiński (61' Rafał Siemaszko).

Żółte kartki: Konstantin Vassiljev (Jagiellonia) oraz Tadeusz Socha, Adam Marciniak (Arka)