SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Przemysław Frankowski przed meczem Jagiellonia - Legia: Nasza szansa w kontrach

Przemysław Frankowski przed meczem Jagiellonia - Legia: Nasza szansa w kontrach

18.11.2016, godz. 15:49
Przemysław Frankowski
foto: CYFRASPORT

Jagiellonia jest rewelacją sezonu Ekstraklasy, a pomocnik Przemysław Frankowski (21 l.) jednym z jej odkryć. - W Legii nie brakuje bardzo dobrych piłkarzy. Ale gramy u siebie, chcemy wygrać i pokazać, że nie przez przypadek jesteśmy liderem - zapowiada skrzydłowy lidera przed starciem z mistrzem Polski.

"Super Express: - Jak smakuje tytuł mistrza jesieni?
Przemysław Frankowski: - Podchodzimy do tego z chłodną głową. O czymś fajnym będzie można mówić dopiero, gdy utrzymamy prowadzenie na koniec sezonu. Nie ma się czym podniecać.

- Na czym polega siła Jagiellonii?
- Kostia Vassiljev wystrzelił z formą. To bardzo dobry i inteligentny gracz. Bez niego byłoby nam trudno. Jak dużo dla nas znaczy pokazują statystyki: 8 goli, 8 asyst.
- Strzeliłeś pięć goli. To dobry wynik dla skrzydłowego?
- Niezły, ale mogłem tych bramek mieć więcej. Mam nauczke na przyszłość, że takie sytuacje, jak z końcówki meczu z Piastem muszę kończyć golem. Bramki pokazują, że zrobiłem progres.
- Co musisz poprawić?
- Mam tylko jedną asystę, a to słaby wynik. Trener Michał Probierz powtarza, że boczny pomocnik musi mieć po kilka asyst.  Wzorem na boku pomocy jest za to dla mnie Kuba Błaszczykowski. Jest bardzo odpowiedzialny, nie traci piłek. Wszędzie go pełno, w obronie i ataku.
- Legia ma serię trzech wygranych meczów z rzędu...
- To na pewno inny zespół niż na początku sezonu. Dlatego nastawiamy się na trudny mecz, ale gramy u siebie, chcemy wygrać.
- Jak trzeba zagrać z mistrzem Polski?
- Legia będzie zapewne dłużej przy piłce, a to szansa dla nas na wyprowadzenie kontrataku. O zwycięstwie może przesądzić jedna bramka.
- Którego z legionistów najbardziej cenisz?
- Oni w każdej formacji mają gracza, który może zadecydować o wyniku meczu. W obronie jest Pazdan, w pomocy Radović, w ataku Nikolić, któremu wystarczy, że ma jedną sytuację i zamienia ją na bramkę. Radović to megapiłkarz. Dla wielu ten transfer był zaskoczeniem, ale okazał się strzałem w dziesiątkę. To jeden z najlepszych piłkarzy w Ekstraklasie.
- W czym Jaga góruje nad Legią?
- Myślę, że mamy najlepszą w lidze organizację gry w defensywie, o czym świadczą liczby. Na półmetku straciliśmy najmniej, bo tylko 10 goli. I naszą mocną stroną są zabójcze kontrataki.
autor: Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: