Wigry Suwałki

Autor: CYFRA SPORT Wigry Suwałki

Puchar Polski: Wigry Suwałki grają dalej! Historyczny wyczyn pierwszoligowca

2016-12-01 9:02

Wigry Suwałki awansowały do półfinału Pucharu Polski! Piłkarze tej drużyny utrzymali przewagę z pierwszego starcia i dokonali historycznej rzeczy, dzięki remisowi 1:1 na własnym terenie z GKS-em Jastrzębie!

Piłkarze Wigier Suwałki już wcześniej osiągnęli historyczny rezultat, bowiem nigdy wcześniej nie grali w ćwierćfinale Pucharu Polski. To im jednak nie wystarczyło - chcą grać w wielkim finale! A to jest jak najbardziej możliwe, ponieważ awansowali do grona czterech najlepszych drużyn turnieju. Wcześniej awans zapewniły sobie Pogoń Szczecin oraz Arka Gdynia.

Gospodarze meczu rewanżowego z GKS Jastrzębie przypilnowali zaliczki z pierwszego starcia (na wyjeździe wygrali 2:1). Dobrze weszli w drugie spotkanie. W 34. minucie prowadzili po ładnej akcji indywidualnej Wrońskiego. Co prawda na początku drugiej połowy goście doprowadzili do remisu, ale zabrakło im skuteczności. Nie potrafili przedłużyć spotkania o dogrywkę i być może rzuty karne. Najlepsze sytuacje zmarnował Tront, który zaliczył honorowe trafienie dla GKS-u.

O godz. 20:30 poznamy ostatniego półfinalistę Pucharu Polski. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Wisła Kraków - Lech Poznań.

Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie 1:1 (3:2 w dwumeczu)
Bramki: Wroński 34 - Tront 46

Wigry: Zoch – Adu Kwame, Wichtowski, Jarzębowski, Bucholc, Augustyniak, Karankiewicz, Kądzior, Wroński (76. Kozak), Zapolnik, Adamek (90. Kuku)

GKS: Drazik – Kulawiak, Pacholski, Szymura, Weis, Zajączkowski (58. Kopacz), Musioł (64. Caniboł), Tront, Szczęch, Szczepan, Jadach (77. Dzida)