SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Radosław Cierzniak może trafić do Legii już teraz. Bramkarz wygrał sprawę z Wisłą!

Radosław Cierzniak może trafić do Legii już teraz. Bramkarz wygrał sprawę z Wisłą!

02.03.2016, godz. 17:23
Radosław Cierzniak
Radosław Cierzniak podczas meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków 1-1 foto:

Radosław Cierzniak wygrał z Wisłą Kraków i od wtorku jest wolnym zawodnikiem. Kontrakt 32-latka został rozwiązany przez Izbę ds. Rozwiązywania Sporów. Oznacza to, że może bez żadnych przeszkód trafić do Legii już teraz.

Radosław Cierzniak nie jest już bramkarzem Wisły Kraków. 32-latek wygrał sprawę z "Białą Gwiazdą" po tym, jak klub zesłał go do rezerw, kiedy dowiedział się, że ten związał się umową z Legią Warszawa obowiązującą od 1 lipca.

W środę Izba ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej rozwiązała obowiązujący kontrakt Cierzniaka z rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych godzin zostanie oficjalnie zaprezentowanoy jako nowy zawodnik stołecznego zespołu. Niektóre ze żródeł informują, że może się to stać nawet w czwartek.

Zobacz: Radosław Cierzniak zesłany do rezerw. Wisła Kraków karze bramkarza

Działacze z Reymonta przekonywali, że decyzja o przesunięciu bramkarza do rezerw jest spowodowana obniżką formy, lecz nikt nie miał wątpliwości, że jest to spowodowane podpisaniem kontraktu z jednym z największych rywali. W Wiśle mieli żal do Cierzniaka o to, że nie był z nimi szczery, ponieważ pod koniec rundy jesiennej rozpoczęły się rozmowy odnośnie przedłużenia umowy z krakowskim klubem. Zawodnik zapewniał, że jeśli nie podpisze nowego kontraktu, to po to, aby kontynuować karierę za granicą.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: