SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ranking trenerów SE: Smuda znów uczyni cuda?

Ranking trenerów SE: Smuda znów uczyni cuda?

11.05.2017, godz. 02:00
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda foto:

Los trenera potrafi być przewrotny. W drugiej części rankingu znaleźli się dwaj szkoleniowcy, którzy w klubach spisali się dobrze (Kazimierz Moskal) lub bardzo dobrze (Maciej Bartoszek), a po sezonie i tak odchodzą. Mamy też powrót Franciszka Smudy. Był ostatnią nadzieją Łęcznej, a wygląda na to, że osiągnie mały cud - utrzyma zespół w Ekstraklasie.

15. miejsce Kazimierz Moskal (50 lat, Pogoń Szczecin)

Niezły sezon Pogoni, która awansowała do czołowej ósemki, choć nie każdy na nią stawiał. Moskal w Szczecinie nie zawodzi, jednak po sezonie odchodzi. Doświadczenie zebrane w Dumie Pomorza, Wiśle Kraków, Termalice i GKS Katowice powinno jednak zaprocentować kolejnymi ofertami.

14. miejsce MarcinKaczmarek (43 lata, Wisła Płock)

Najdłużej pracujący trener w klubie Ekstraklasy (od czerwca 2012 r.), co samo w sobie jest osiągnięciem. Wcześniej, na różnym poziomie, zaliczył aż sześć awansów. Teraz wszystko wskazuje na to, że spokojnie utrzyma Płock w Ekstraklasie.

13. miejsce Maciej Bartoszek (40 lat, Korona Kielce)

Objął zespół w trudnej sytuacji, szybko wyprowadzając jednak kielczan na prostą. Wprawdzie nowe władze za sensacyjne wejście do pierwszej ósemki "nagrodzą" go dymisją po sezonie, ale nie ma to nic wspólnego ze sprawami sportowymi. Wcześniej tak poukładał Chojniczankę, że była liderem pierwszej ligi.

12. miejsce Orest Lenczyk (75 lat, bez klubu)

Od trzech lat bez klubu, ale nieraz zapewniał "SE", że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i chętnie wróci do pracy. Rekordzista wśród polskich trenerów, jeśli chodzi o liczbę meczów w Ekstraklasie (prawie 600 spotkań).

Jutro zaprezentujemy trenerów z miejsc 10-6.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: