Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa: Legia zagrała po mistrzowsku. Wbiła Termalice SZEŚĆ goli!

Ekstraklasa: Legia zagrała po mistrzowsku. Wbiła Termalice SZEŚĆ goli!

15.05.2017, godz. 07:05
Legia Warszawa zdobyła Poznań!

Legia Warszawa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 6:0 w meczu grupy mistrzowskiej 33. kolejki Ekstraklasy. Mistrzowie Polski w przeszłości nie radzili sobie ze "Słoniami", ale tym razem przełamali się w wielkim stylu. Gościom wbili aż sześć goli i wysłali jasny sygnał do rywali - są w formie, aby walczyć o mistrzostwo Polski!

Legia Warszawa chciała wreszcie wygrać mecz ligowy u siebie. Po raz ostatni zwyciężyła przy Łazienkowskiej 1 kwietnia, z Pogonią Szczecin 2:0. Wydawało się, że mistrzowie Polski znów mogą mieć problem na własnym terenie, bo musieli mierzyć się z Termaliką, która nie raz odbierała Legii punkty.

Tym razem goście nie myśleli o punktach, tylko o tym, aby stracić jak najmniej goli, bo gospodarze grali znakomicie. Po upływie 28 minut mistrzowie Polski prowadzili 2:0. Najpierw głową bramkę zdobył Kasper Hamalainen, a później z bliska trafił Miroslav Radović. Po przerwie Legia nie odpuściła i jeszcze mocniej skrzywdziła "Słonie".

Do swojej kolekcji goli dorzuciła jeszcze cztery trafienia. Na listę strzelców dopisali się Dominik Nagy oraz Guilherme. W 75. minucie po pięknej, indywidualne akcji, drugą bramkę w tym meczu zdobył Hamalainen - najlepszy zawodnik spotkania. Przyjezdnych w końcówce dobił wprowadzony z ławki Kazaiszwili.

Historyczne, pierwsze zwycięstwo Legii nad Termaliką pozwoliło ekipie Jacka Magiery utrzymać dystans do czołówki. Traci po jednym "oczku" do Jagiellonii i Lecha.

Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica 6:0 (2:0) (oceny w skali 1-6)
Kasper Hamalainen 6, 75, Miroslav Radović 28, Dominik Nagy 53, Guilherme 56, Kazaiszwili 88

Żółte kartki: Vlastymir Jovanović

Legia: Malarz 3 Jędrzejczyk 3, M. Dąbrowski 4, Pazdan 4, Hlousek 3 – Guilherme 4 (65. Kazaiszwili 3), Kopczyński 3, Hamalainen 5, Odjidja-Ofoe 4, D. Nagy 4 (61. Szymański 3) – Radović 4 (72. Jodłowiec 3)

Bruk-Bet: Trela 1 – Guilherme 1, Putiwcew 1, Osyra 1, Szarek 1 – Kupczak 2 (63. Gutkovskis 1), Jovanović 1 – Misak 2, Stefanik 1, Fryc 1 (46. Peda 2) – D. Nowak 1 (70. Kędziora 1)

KONIEC MECZU! Legia w wielkim stylu odniosła historyczne, bo pierwsze zwycięstwo nad Termaliką. Teraz czekają ją w lidze ważne mecze z Lechem i z Jagiellonią. Mistrzowie utrzymają formę?

88' - 6:0 LEGIA! Tym razem trafił Kazaiszwili!

84' - Wreszcie goście stworzyli przyzwoitą akcję, ale na ich nieszczęście Gutkovskis musiał walczyć z Pazdanem. Piłkę zagarnął obrońca Legii.

80' - Goście mają już serdecznie dość tego meczu, a muszą jeszcze grać przynajmniej przez 10 minut. Ile goli strzeli Legia?

Popis Fina! Zabawił się z obrońcą, którego później wykorzystał jako naturalną zasłonę, i technicznym, delikatnym strzałem oszukał Trelę!

75' - 5:0 LEGIA! Drugi gol Hamalainena!

74' - Goście mogli zdobyć bramkę honorową, lecz Misak w znakomitej sytuacji nie potrafił pokonać Malarza. Uderzył na wślizgu obok bramki.

72' - Także w Legii nie ma już zmian. Jodłowiec zastąpił Radovicia.

70' - Ostatnia zmiana w Termalice. Za Nowaka wszedł Kędziora.

68' - Cieszyć może fakt, że Legia cały czas gra do przodu i szuka kolejnych goli. Mogłaby spokojnie czekać na własnej połowie na ruch rywali, ale na szczęście gra ofensywnie. Gdyby nie to, w tym meczu nie byłoby już żadnych emocji.

65' - Kolejna zmiana w Legii. Kazaiszwili zameldował się na murawie, a na ławce zasiadł Guilherme.

63' - W Termalice Gutkovskis zmienił Kupczaka.

61' - Nagy opuszcza murawę. Zaliczył kolejny dobry występ. Za niego wszedł Sebastian Szymański.

59' - Goście są w rozsypce. Rozpaczliwie się bronią, żeby nie stracić kolejnych goli, ale Legia nie zwalnia tempa...

Tak strzelał Nagy na 3:0.

56' - 4:0 LEGIA! Guilherme zamienił "jedenastkę" na gola! Robi się pogrom!

W swoim polu karnym ręką zagrał Nowak.

55' - RZUT KARNY DLA LEGII!

Węgier w kolejnym meczu pokazuje, że jest w znakomitej formie. Okiwał Trelę jak dziecko, a jego strzał na pustą bramkę jeszcze odbił się od ofiarnie interweniującego Putiwcewa. Czy ta bramka zostanie zaliczona jako trafienie samobójcze? Chyba nie.

53' - 3:0 LEGIA! NAGY znów z golem!

51' - Groźną akcją odpowiedziała Legia, lecz cały wysiłek zakończył się słabym strzałem Radovicia.

48' - Co za szansa Termaliki na początku drugiej połowy! Tylko znakomita interwencja Malarza sprawiła, że nie było gola dla gości po rzucie wolnym.

W przerwie trener gości dokonał jednej zmiany. Za Fryca wszedł Peda.

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Legia prowadzi 2:0, można powiedzieć, że tylko 2:0, bo mogła znacznie wyżej. Obrona Termaliki praktycznie nie istnieje, podobnie jak atak. Czy goście jakimś cudem odrobią straty w drugiej połowie?

41' - Tym razem zepsuł akcję Radović. Chciał podać do Guilherme piętką, ale nie trafił w piłkę.

38' - Guilherme zmarnował "setkę"! Mógł spytać bramkarza, w który róg mu strzelić, ale nieczysto uderzył. Piłka wyszła za linię końcową.

35' - Legia nie zwalnia tempa. Tym razem Kopczyński nie potrafił zakończyć akcji dobrym podaniem lub strzałem.

Gol Radovicia na 2:0.

Jakim cudem goście nie przypilnowali najlepszego gracza Legii? Dziś może być pogrom...

32' - Mogło być już 3:0 dla Legii! Nagy idealnie się pokazał, dostał podanie w punkt, ale minimalnie przestrzelił.

Genialna kontra Legii! Choć trzeba też skrytykować obronę Termaliki. Odjidja-Ofoe był zupełnie bez krycia, wszedł swobodnie w pole karne i wyłożył piłkę Radoviciowi. Serb trafił na pustą bramkę.

28' - 2:0 LEGIA! Radović!

27' - Gospodarze dają teraz pograć gościom, ale ci nie bardzo wiedzą, co mają zrobić z piłką. Ich ataki kończą się przed polem karnym Legii.

24' - Nagy już pokazał w poprzednich meczach, że ma nosa do strzelenia goli. Przed chwilą znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego strzał z lewej nogi zatrzymał się na ostatnim obrońcy Termaliki.

21' - Dawid Nowak zmarnował dobrą okazję gości. Nie pilnował ustawienia obrońców Legii i znalazł się na spalonym.

18' - Legia już nie szarżuje do przodu. Szanuje piłkę, szuka swoich okazji w ataku pozycyjnym.

15' - Ależ pomyłka Guilherme! Po obronie strzału Hamalainena miał przed sobą pustą bramkę, ale trafił tylko w boczną siatkę!

13' - Było blisko remisu. Misak strzelał z rzutu wolnego, lecz piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Malarza.

W taki sposób Hamalainen dał prowadzenie Legii:

10' - Legia dalej atakuje - szybko chce dobić gości. Czy Termalica wytrzyma ten trudny moment?

Mistrzom Polski zawsze nie szło z Termaliką. Tym razem będzie inaczej?

Guilherme idealnie dośrodkował na głowę Hamalainena, a Fin wiedział, co zrobić z piłką - wpakował ją do siatki!

6' - 1:0 LEGIA! Hamalainen!

5' - Początek tego meczu pokazuje, że goście nie przyjechali się bronić. Gdy tylko mają okazję, starają się cierpliwie konstruować swój atak.

1' - GRAMY!

Legia nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Lech i Jagiellonia wygrały swoje mecze. Jak odpowiedzą wciąż aktualni mistrzowie Polski? Za pięć minut początek spotkania.