Roman Gergel

Autor: - Roman Gergel

Roman Gergel ZNOKAUTOWAŁ Piasta Gliwice! Sromotna porażka lidera w Zabrzu

2015-12-02 8:00

Górnik Zabrze zmiażdżył 5:2 Piast Gliwice w małych derbach Śląska. Kibice zgromadzeni przy Roosevelta nie mogli narzekać na brak emocji. Ostatni zespół Ekstraklasy pokonał lidera, a duży wkład w to efektowne zwycięstwo miał Roman Gergel, który czterokrotnie pokonał bezradnego tego wieczoru Jakuba Szmatułę.

Piast Gliwice został zatrzymany w Zabrzu. Podopieczni Radoslava Latala przegrali w małych derbach Śląska z Górnikiem, który mimo wygranej nadal będzie zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Przed meczem z liderem Ekstraklasy szkoleniowiec gospodarzy wierzył w to, że jego podopieczni mogą sprawić niespodziankę.

- Zawsze gramy o trzy punkty. Ostatnio nam się nie udawało, przed nami kolejna szansa. Gdybyśmy w poprzednich spotkaniach zamiast osiem razy remisować coś wygrali, pewnie nastroje byłyby inne. Ale nie stoimy na straconej pozycji, wszystko się może zdarzyć - mówił Leszek Ojrzyński.

Wtorkowe spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy, których na prowadzenie w 7. minucie wyprowadził Roman Gergel wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Madeju. Jak się okazało był to poczatek show w wykonaniu słowackiego pomocnika na stadionie w Zabrzu.

Koncert Romana Gergela

Wprawdzie następnie do głosu doszedł lider z Gliwic, który miał więcej z gry i był bliższy zdobycia kontaktowego trafienia. Pomógł w tym Słodowy trafiając do własnej bramki, a trzy minuty później kapitalnym strzałem popisał się Michał Mak i to oni prowadzili po pierwszych 45 minutach.

Jednak po przerwie do głosu doszli gospodarze, a sygnał do ataku w 56. minucie dał Aleksander Kwiek. Następnie swój koncert rozpoczął Gergel, który w odstępie 60 sekund dwukrotnie pokonał Jakuba Szmatułę. Jakby było mało, to w 82. minucie wpisał się po raz czwarty na listę strzelców.

- Samymi remisami nie utrzymamy się w Ekstraklasie. Ewentualna wygrana z Piastem dałaby nam nowe życie - powiedział przed spotkaniem bramkarz gospodarzy Radosław Janukiewicz. Można powiedzieć, ze takie dostali, ponieważ do 15. Śląska Wrocław tracą zaledwie dwa punkty i jeśli podtrzymają dyspozycję z wtorkowego meczu, to mogą realnie myśleć o utrzymaniu.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 5:2 (1:2)