SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Rozbita głowa i złamanie. Piłkarz Legii kończy rok w szpitalu [ZDJĘCIA]

Rozbita głowa i złamanie. Piłkarz Legii kończy rok w szpitalu [ZDJĘCIA]

19.12.2016, godz. 11:13
Kopczyński przelał krew za Legię
Michał Kopczyński foto:

Michał Kopczyński zaczął mecz z Górnikiem Łęczna w pierwszym składzie, ale już na początku drugiej połowy musiał przedwcześnie opuścić boisko. Wszystko to efekt dramatycznie wyglądającego zderzenia głowami z Gersonem, na skutek którego pomocnikowi Legii założono aż sześć szwów! Na domiar złego okazało się, że 24-latek ma też... złamana rękę.

Michał Kopczyński nie będzie dobrze wspominał niedzielnego meczu LOTTO Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna. Co prawda Legia rozbiła gości aż 5:0, ale sam pomocnik musiał przedwcześnie opuścić boisko. Jeszcze przed upływem kwadransa drugiej połowy 24-latek ruszył do piłki, która odbiła się w polu karnym. Wyskoczył do główki i nawet zdążył zagrać ją pierwszy, ale wtedy zderzył się z obrońcą gości Gersonem. Wszystko wyglądało bardzo dramatycznie. Obaj gracze padli na murawę, a Kopczyński dodatkowo zalał się krwią. Okazało się, że nie wytrzymał jego łuk brwiowy.

Na murawie zastąpił go Kasper Hamalainen, a po meczu on sam wraz z klubowym lekarzem Maciejem Tabiszewskim udał się do szpitala. Tam okazało się, że rozbita głowa to nie największy problem Kopczyńskiego. Lądując na ziemi tak niefortunnie upadł na rękę, że... złamał palec! Na łuk brwiowy założono mu sześć szwów, a rękę szybko włożono w specjalny stabilizator. Pomocnik dość pechowo kończy więc 2016 rok i rundę jesienną, w której dostał od Jacka Magiery duży kredyt zaufania i miejsce w pierwszym składzie Legii.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: