SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ruch Chorzów czeka na WYROK. Decyzja odroczona do końca rundy jesiennej

Ruch Chorzów czeka na WYROK. Decyzja odroczona do końca rundy jesiennej

13.12.2016, godz. 19:30
Piotr Ćwielong, Ruch Chorzów
foto: CYFRA SPORT

Poniedziałek może być sądnym dniem dla wszystkich związanych z Ruchem Chorzów. 19 grudnia Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podejmie decyzję odnośnie dalszej przyszłości "Niebieskich". Grozi im kara punktowa, a nawet degradacja z rozgrywek LOTTO Ekstraklasy za ukrywanie swoich ogromnych problemów finansowych.

Przedstawiciele Ruchu Chorzów spotkali się z Komisją ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku z publikacją portalu weszlo.com. Ten poinformował, że "Niebiescy" przez kilka lat zatajali swoje długi tylko po to, aby w kolejnym sezonie ponownie grać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Dodatkowo zatrudniali piłkarzy na dwie umowy. Część pensji mieli dostawać od Ruchu, a drugą od Fundacji Ruch Chorzów, lecz wszystko widniało tylko i wyłącznie na papierze, ponieważ zawodnicy obiecanych im pieniędzy nigdy nie zobaczyli na swoich kontach.

Byli zatrudniani w Fundacji jako specjaliści lub pracownicy ds. marketingu i PR m.in. Bartłomiej Babiarz, Krzysztof Kamiński, Grzegorz Kuświk, Michał Buchalik czy Filip Starzyński. Jednak we wtorek nie zapadła żadna decyzja. - Komisja weryfikowała spełnienie kryterium F09 przez kluby Lotto Ekstraklasy. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Ruchu Chorzów. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zapoznała się z wyjaśnieniami klubu i odroczyła decyzję do poniedziałku, 19 grudnia 2016, kiedy odbędzie się kolejne posiedzenie - można przeczytać w komunikacie PZPN. Za naruszenie przepisów licencyjnych 14-krotnemu mistrzowi Polski grozi kara punktowa lub degradacja z rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Oby koniec rundy jesiennej nie był końcem Ruchu na najwyższym szczeblu rozgrywek.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: