Takafumi Akahoshi

Autor: CYFRA SPORT Takafumi Akahoshi

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:2. Japońskie tsunami zmiotło Niebieskich

2015-10-02 21:57

11. kolejka Ekstraklasy: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin wynik 0:2. Grający w kratkę podopieczni Waldemara Fornalika nie potrafili znaleźć sposobu na niepokonaną w tym sezonie ekipę "Portowców". Goście ze Szczecina zapewnili sobie trzy punkty po świetnej pierwszej połowie, w której Takafumi Akahoshi dwukrotnie pokonał bramkarza Ruchu.

Początek pierwszej połowy nie mógł zaskoczyć nikogo. Grający w kratkę Ruch nie bardzo miał pomysł na grę, więc inicjatywę przejęli goście ze Szczecina, którzy nie bez powodu zajmują obecnie 2. miejsce w lidze. W tym sezonie nie przegrali jeszcze żadnego meczu i w starciu z "Niebieskimi" nie mieli zamiaru tracić przydomka niepokonanych.

Zobacz: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk transmisja NA ŻYWO: Gdzie obejrzeć mecz w TV i ONLINE?

W 25. minucie Pogoń objęła prowadzenie po tym, jak Akahoshi praktycznie wszedł z piłką do bramki. Problem w tym, że w tej sytuacji Japończyk był na dość wyraźnym spalonym. Arbiter liniowy chyba uciął sobie krótka drzemkę. Gdy Ruch ocknął się po straconym golu i zaczęło pachnieć remisem, Akahoshi ponownie trafił do siatki. Gospodarze mogli pluć sobie w brodę po dziecinnej stracie piłki w środku pola.

W drugiej części gry gospodarze nie mieli żadnych argumentów na odebranie trzech punktów "Portowcom". Ekipę Fornalika dobiła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla kapitana Ruchu Rafała Grodzickiego. W samej końcówce z boiska wyleciał także Marek Szyndrowski.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2)
Bramki: Akahoshi 23, 45

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Cichocki, Grodzicki, Szyndrowski – Surma, Urbańczyk (46. Iwański) – Mazek (70. Gigołajew), Lipski, Zieńczuk (86. Szewczyk) – Stępiński

Pogoń: Kudła – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Frączczak, Matras, Rafał Murawski, Akahoshi (84. Walski), Murayama (65. Małecki) – Listkowski (56. Zwoliński)

Żółte kartki: Grodzicki x2
Czerwone kartki: Grodzicki, Szyndrowski