Matus Putbocky, Ruch Chorzów

Autor: CYFRASPORT Matus Putbocky broni strzał Guilherme z rzutu karnego

Ruch - Piast: Małe derby Śląska dla Niebieskich

2015-07-24 22:21

Ruch Chorzów w pierwszym meczu 2. kolejki Ekstraklasy pokonał w małych derbach Śląska Piast Gliwice 2:0. Dzięki wygranej "Niebiescy" zdobyli pierwsze punkty w obecnym sezonie. Gole strzelili Eduards Visnakovs i Michał Efir.

Mecz Ruchu z Piastem nie był porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie przewagę mieli przyjezdni, ale nie potrafili zamienić jej na choćby jednego gola. Swoje okazje zmarnowali Paweł Moskwik i Patrik Mraz. Ruch w zasadzie nie zagroził bramce przyjezdnych.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Obraz gry uległ zmianie po zmianie stron. W 56. minucie Visnakovs zachował najwięcej przytomności w polu karnym i strzałem z ostrego kąta zaskoczył Jakuba Szmatułę. Goście próbowali odrobić straty, ale wyraźnie brakowało im skuteczności. Jak się strzela gole pokazał jeszcze raz Ruch, konkretnie Michał Efir, który pięknym strzałem z woleja ustalił wynik na 2:0.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
Bramki: Visnakovs 56, Efir 84

Ruch Chorzów: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy, Maciej Urbańczyk, Łukasz Surma, Marek Zieńczuk, Patryk Lipski (84' Artur Lenartowski), Roland Gigołajew (90+2' Kamil Mazek), Eduards Visnakovs (79' Michał Efir)

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Adrian Klepczyński, Uros Korun, Kornel Osyra, Patrik Mraz, Bartosz Szeliga (68' Gerard Badia), Radosław Murawski, Kamil Vacek, Paweł Moskwik (62' Josip Barisić), Martin Nespor, Sasa Zivec (79' Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Grodzicki - Klepczyński, Vacek