SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Sandecja Nowy Sącz zagra w Ekstraklasie!

Sandecja Nowy Sącz zagra w Ekstraklasie!

18.05.2017, godz. 08:23
Sandecja Nowy Sącz
foto: CYFRA SPORT

Sandecja Nowy Sącz wywalczyła awans do Ekstraklasy! Będzie grała w najwyższej klasie rozgrywkowej od sezonu 2017/2018. Sukces w 1. lidze Sandecja zapewniła sobie na trzy kolejki przed końcem, pokonując Znicz Pruszków. Przy okazji, jej najwięksi rywale się nie popisali i przegrali swoje spotkania.

Sandecja, aby awansować do Ekstraklasy, potrzebowała trzech punktów i wpadek najgroźniejszych rywali. Ten plan zrealizował się w stu procentach! Drużyna z Nowego Sącza w znakomitym stylu rozprawiła się ze Zniczem Pruszków. Choć straciła dwa gole, to strzeliła pięć i nie pozostawiła złudzeń, kto był lepszy. Jednocześnie, GKS Katowice i Olimpia Grudziądz pozwoliły Sandecji umocnić się na prowadzeniu 1. ligi, przegrywając swoje mecze. GKS poległ z Górnikiem Zabrze 0:1, natomiast Olimpia w takim samym stosunku z Chojniczanką Chojnice.

Sandecja na trzy kolejki przed końcem 1. ligi ma na koncie 60 punktów i już może się cieszyć z awansu do Ekstraklasy. Ciekawa będzie walka o drugą lokatę, która również zapewnia grę w najmocniejszej polskiej lidze. O to miejsce rywalizuje aż osiem klubów! Na prowadzeniu w tym szalonym wyścigu jest Zagłębie Sosnowiec (53 punkty).

Sandecja dokonała wielkiej rzeczy. Po raz pierwszy w swojej historii awansowała do Ekstraklasy. Jak się spisze jako beniaminek w sezonie 2017/2018?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: