SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Sędzia, który nie zauważył spalonego Hamalainena zawieszony!

Sędzia, który nie zauważył spalonego Hamalainena zawieszony!

24.10.2016, godz. 15:09
Kasper Hamalainen
Kasper Hamalainen i Abdul Aziz Tetteh podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa 0-2 foto: Super Express

Sobotni klasyk Ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań zakończył się wielkim skandalem. Gospodarze w doliczonym czasie gry trafili do siatki "Kolejorza" zapewniając sobie trzy punkty w starciu z odwiecznym rywalem. Strzelec, którym był Kasper Hamalainen, znajdował się jednak na wyraźnym spalonym i gol nie powinien zostać uznany. Sędziujący na linii Paweł Sokolnicki został zawieszony za swój błąd.

Paweł Sokolnicki to jeden z najbardziej cenionych asystentów w Polsce. Nic dziwnego, że najlepszy arbiter główny w kraju - Szymon Marciniak - regularnie zabiera go na sędziowane przez siebie mecze i ceni sobie jego pomoc. Niestety, sobota nie była jego dniem. Choć do dziewięćdziesiątej minuty meczu Legia Warszawa - Lech Poznań spisywał się raczej bez zarzutu, to w doliczonym czasie gry popełnił błąd, wypaczający wynik ligowego klasyku. Nie zauważył pozycji spalonej, na której znalazł się Kasper Hamalainen, a Fin przesądził chwilę później o wygranej gospodarzy 2:1.

Na reakcję związkowych władz nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek szef sędziów Zbigniew Przesmycki poinformował, że Sokolnicki został zawieszony i przez najbliższy czas nie posędziuje spotkań Ekstraklasy. - Nie traktowałbym tego w kategorii kary. W niedzielę kilkakrotnie z nim rozmawiałem i bardzo to przeżywa. Dlatego powinien odpocząć w najbliższej kolejce, a być może także w kolejnej, od sędziowania meczów. Chodzi o to, aby wrócił do swojego normalnego poziomu. Jestem pewny, że tak się stanie, bo jest bardzo silny psychicznie. Doskonale poradził sobie przecież na mistrzostwach Europy we Francji - powiedział Przesmycki cytowany przez portal interia.pl.

Źródło: TVN24/x-news
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: