SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Sensacyjny transfer na linii Wisła - Legia? Chodzi o reprezentanta Polski!

Sensacyjny transfer na linii Wisła - Legia? Chodzi o reprezentanta Polski!

27.11.2016, godz. 22:16
Krzysztof Mączyński, Wisła Kraków
foto: EAST NEWS

Transfery na linii Wisła Kraków - Legia Warszawa praktycznie od zawsze budzą wielkie emocje z powodu dużej rywalizacji pomiędzy oboma klubami, ale nie ma ich zbyt wiele. Niewykluczone jednak, że wkrótce dojdzie do przenosin z Reymonta na Łazienkowską. Mistrzowie Polski są bowiem zainteresowani Krzysztofem Mączyńskim, który mógłby zastąpić Tomasza Jodłowca.

Tomasz Jodłowiec to w ostatnich latach podstawowy zawodnik środka pola Legii. Konsekwentnie korzystali z niego kolejni szkoleniowcy, a nie inaczej jest w przypadku Jacka Magiery. Ostatnio jednak reprezentant Polski gra poniżej oczekiwań, a to prawdopodobnie efekt bardzo intensywnego poprzedniego sezonu i braku odpoczynku przed nowymi rozgrywkami. Mimo to w zespole mistrzów Polski na niego liczą, ale nie wiadomo, czy wkrótce i tak nie opuści Łazienkowskiej. Zimą z klubu może odejść kilku zawodników, a jednym z nich jest właśnie Jodłowiec.

Legia nie chce jednak zostać na lodzie i już rozpoczęła poszukiwania możliwego nastepcy dla swojego pomocnika. W składzie są co prawda Vadis Odjidja-Ofoe, Thibaut Moulin czy Michał Kopczyński, ale Magiera nie pogardziłby zapewne klasowym graczem do tej strefy boiska. W związku z tym skauci klubu uważnie obserwują poczynania Krzysztofa Mączyńskiego z Wisły Kraków.

Reprezentant Polski jest w tym sezonie znów podstawowym zawodnikiem "Białej Gwiazdy". Zespół z Krakowa mógł opuścić już latem - mówiło się m.in. o transferze do Francji - ale ostatecznie do niczego nie doszło. Wisła nie będzie jednak robiła problemów swoim zawodnikom, którzy zechcą zmienić otoczenie, bo klub ma spore problemy finansowe. W związku z tym gracze z wysokimi kontraktami, jak wspomniany Mączyński, nie będą w drużynie zatrzymywani na siłę.

Nie wiadomo jednak, czy on sam chciałby przenieść się do Legii. Dla piłkarzy Wisły nie jest to zbyt popularny kierunek. Ostatnio taką ścieżką podążyli Radosław Cierzniak i Konrad Handzlik, ale wcześniej podobny taki przypadek miał miejsce... w sezonie 1992/1993. Poza tym Mączyński mógłby też spróbować swoich sił w silniejszej, zagranicznej lidze. Pytanie tylko, czy pojawi się oferta która zadowoli zarówno klub, jak i jego.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: