SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa SKANDALICZNA oprawa kibiców Wisły! Chwalili się morderstwami

SKANDALICZNA oprawa kibiców Wisły! Chwalili się morderstwami

13.08.2017, godz. 14:05
Oprawa kibiców Wisły Kraków
foto: CYFRA SPORT

Podczas derbowego spotkania pomiędzy Wisłą Kraków, a Cracovią kibice gospodarzy zaprezentowali skandaliczną oprawę, odwołującą się do morderstw jakich fani "Białej Gwiazdy" dopuszczali się na sympatykach lokalnego rywala. Takie zachowanie musi pociągnąć za sobą odpowiednie reakcje władz polskiej ekstraklasy.

Kibice Wisły przygotowali płótno, na którym przedstawili postać w kominiarce w barwach "Białej Gwiazdy". Przed nią w szeregu rozciągały się krzyże. Na jednym z nich zawieszony był szalik Cracovii. Napis głosił: "Boże miej litość nad naszymi wrogami, bo jak widzisz, my jej nie mamy".

Pomysł ten dotyczył ciemnej przeszłości, z jaką związana jest wzajemna wrogość krakowskich klubów: Wisły i Cracovii. Historia zna bowiem przypadki, w których fani utożsamiający się z "Białą Gwiazdą" mordowali fanów "Pasów".

ZOBACZ: Kraków: Kibol Cracovii - Tomasz C. zasiekany maczetami

Nazwać oprawę kontrowersyjną, to nie powiedzieć nic. W tym wypadku nie można mówić o kontrowersji, ale o skandalu. O przekroczeniu granicy, do której nikt na stadionie piłkarskim nie miał prawa się nawet zbliżyć. Ciekawe, jak na incydent zareagują władze polskiej ekstraklasy? Jako środki zostaną zastosowane, by podobne rzeczy nie zdarzały się w przyszłości?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: